Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Pięć rzeczy, których nie może zabraknąć w dniu twojego ślubu - czy masz je wszystkie?2017-04-10 12:27:49

Przygotowania do ślubu niejednokrotnie przeradzają się w szaleńczą gonitwę do celu – po trupach, za wszelką cenę. Czy właśnie tak chcesz to wspominać po latach? Na pewno nie! Dzień ślubu to dla każdej kobiety jeden z najważniejszych w całym życiu. W związku z tym to zupełnie zrozumiałe, że chcesz, aby wszystko było idealnie dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Pewna doza przedślubnego stresu jest nie do uniknięcia, ale im wcześniej i bardziej rozważnie zaplanujesz niektóre kwestie, tym przyjemniej przebiegną przygotowania, a Ty będziesz mogła pielęgnować wyjątkowo przyjemne wspomnienia. Czego zdecydowanie nie może zabraknąć w dniu Twojego ślubu?

1. Obrączki ślubne – może obrączki srebrne?

Obrączka stanowi niezwykle ważny symbol. To symbol nieskończoności Waszej miłości. Zarówno Tobie, jak i Twojemu przyszłemu mężowi, będzie przypominać każdego dnia o tym, jak wielkie szczęście Was spotkało, kiedy to los skierował Wasze kroki na tę samą ścieżkę życia. Czy obrączka zawsze musi być wykonana ze złota? Oczywiście, że nie!

Coraz bardziej popularne są obrączki srebrne lub wykonane z jeszcze innych kruszców. Nie istnieje żadna wiążąca zasada, która nakazuje zakup obrączek z klasycznego żółtego złota. Jeśli więc nie lubisz złota, masz na nie uczulenie lub po prostu masz ochotę na coś bardziej oryginalnego, śmiało postaw na obrączki srebrne, z platyny czy np. białego złota, które także przypomina srebro.

Wybierz obrączki odpowiednio wcześniej, bowiem na ostatnią chwilę możesz nie znaleźć idealnego dla siebie modelu i wówczas będziesz zawiedziona, a nie ma nic gorszego niż niezadowolona panna młoda! Kiedy już gotowe obrączki będziesz dzierżyć w dłoni, schowaj je w bezpiecznym miejscu lub daj na przechowanie komuś odpowiedzialnemu i zaufanemu – przecież nie chcesz, aby w dniu Twojego ślubu okazało się, że obrączki zaginęły!

2. Suknia ślubna – nigdy na ostatnią chwilę!

To błąd, który wciąż popełnia wiele kobiet. Zasadniczo tok myślenia wydaje się słuszny – „jeśli kupię suknię na kilka miesięcy przed ślubem, później może okazać się niedopasowana”. To fakt, w ciągu kilku miesięcy wiele może się zmienić – możesz schudnąć lub przytyć kilka kilogramów, a każdy jeden sprawia, że suknia nie będzie układała się tak, jak w czasie pierwszej przymiarki.

Mimo wszystko jednak zachęcamy, abyś zatroszczyła się o suknię na długo przed ślubem. Niezależnie od tego, czy będziesz szyć ją od podstaw czy kupisz gotową, bo akurat jakaś idealnie Ci spasowała, wybierz profesjonalny salon sukien ślubnych, w którym zagwarantują Ci niezbędne przeróbki w razie konieczności. Tak, jak w przypadku obrączek, szaleńcza pogoń za suknią na ostatnią chwilę może skończyć się fiaskiem i być może będziesz musiała kupić model, który nie do końca Ci odpowiada…

3. Makijaż i fryzura – obowiązkowe!

W tym ważnym dniu musisz być najpiękniejsza! Już na kilka miesięcy przed ślubem, gdy będziesz znała jego datę, zrób rozpoznanie wśród salonów fryzjerskich i kosmetycznych w okolicy. Dowiedz się, czy mają wolne terminy na dzień Twojego ślubu i odpowiednio wcześniej zrób próbny makijaż i fryzurę.

4. Tort weselny – stwórz słodki ranking

Nie zamawiaj tortu w pierwszej lepszej cukierni. Wybierz się na mały rekonesans po kilku takich miejscach. Popytaj rodzinę, znajomych i przyjaciół, gdzie można dostać naprawdę ładny i smaczny tort. Zakup kilka próbek i nie miej wyrzutów w czasie „przeprowadzania testów”. W końcu Twój tort musi być idealny. Kiedy go zamówić? Sprawdzając cukiernie, dowiedz się, w jakim terminie musisz złożyć zamówienie. Te naprawdę dobre cukiernie mają pełne ręce roboty, dlatego czasem trzeba się zapisywać nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Sprawdź również, czy cukiernia dowiezie tort na miejsce wesela.

5. Sala weselna

Chyba nie ma takiego ślubu, po którym nie odbyłoby się wesele. Nawet jeśli jest to skromny poczęstunek dla najbliższych, w domowych warunkach, wesele to integralna część tego ważnego dnia. Jeżeli natomiast planujesz huczną imprezę na sporą liczbę gości, musisz oczywiście rozejrzeć się za salą weselną lub restauracją. Te najlepsze są rezerwowane z wyprzedzeniem nawet kilkuletnim. Dlatego też, jak tylko ustalicie datę ślubu, czym prędzej szukaj miejsca!