Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Efektowne zaproszenia ślubne2017-01-04 11:59:10

Jak przygotować najważniejszy dzień w swoim życiu?

Ślub i wesele to uroczystości, które w pamięci młodych par pozostawiają wspomnienia na całe życie, a w pamięci gości – na długie lata. Jak zorganizować niezapomnianą uroczystość, jednocześnie minimalizując ryzyko pojawienia się niepotrzebnego stresu czy niemiłych niespodzianek?

Z odpowiednim wyprzedzeniem

Sprawą pierwszą jest termin, w którym chcielibyśmy naszą uroczystość zorganizować. Niektóre okresy – na przykład wakacyjny czy świąteczny – są wśród par bardziej popularne niż inne, co utrudnia nam znalezienie odpowiedniej sali, która pomieści wszystkich zaproszonych gości czy muzyków, którzy zadbają o doskonałą zabawę przez wiele godzin. Jeśli zdecydujemy się na któryś z często wybieranych terminów, sprawdźmy możliwości rezerwacji lokalu, orkiestry oraz fotografa – może się bowiem okazać, iż są oni zajęci w tym terminie nawet na trzy lata naprzód!

Ważna jest także decyzja o tym, w jaki sposób w związek małżeński chcielibyśmy wstąpić – czy ma być to ślub konkordatowy, kościelny i cywilny, czy może tylko cywilny? Pragmatyczną kwestią jest również zaplanowanie budżetu całego wydarzenia, co pozwoli nam na dalsze kroki.

Z myślą o gościach

Ślub to istotne wydarzenie w życiu pary młodej, jeśli jednak postanawiamy wyprawić wesele, pomyśleć musimy też o swoich gościach. Sporządzenie wstępnej ich listy pozwoli nam oszacować, jak wielkiej sali szukamy i zarezerwować tę, która nas interesuje. W tym czasie też powinniśmy zarezerwować orkiestrę lub DJ-a, a także fotografa czy kamerzystę.

Nie zapominajmy o ustaleniu terminu ślubu w kościele oraz w urzędzie stanu cywilnego. Dodatkowo już na kilka miesięcy przed uroczystością warto w pracy zaplanować urlop, który pozwoli nam ze spokojem zawrzeć małżeństwo (kilka dni wolnych przed ślubem na pewno się przyda) oraz wyjechać w wyjątkową podróż poślubną.

Bardzo istotną kwestią jest także wybór ślubnej sukienki oraz garnituru – jeśli nie zostaną one wybrane z katalogów, ich zaprojektowanie i uszycie na miarę potrwać może nawet kilka miesięcy!

Zaproszenia ślubne i weselne

Postęp technologiczny i wirtualne komunikowanie się z rodziną oraz znajomymi to jedno, a zwyczaje – to drugie. Mimo popularności poczty elektronicznej to właśnie pocztą tradycyjną dostarczane są do gości zaproszenia ślubne, chociaż równie często pary decydują się wręczać je osobiście.

Na kilka miesięcy przed uroczystością powinniśmy więc wybrać zaproszenia na ślub i wesele. Zdecydujmy o tekście zaproszenia i nie zapominajmy o wszystkich najpotrzebniejszych gościom informacjach – o terminie ślubu, jego miejscu oraz miejscu wesela, dobrze jest też umieścić w zaproszeniu prośbę o potwierdzenie swojej obecności z właściwym wyprzedzeniem.

Wybór zaproszenia na wesele nie będzie prosty: dostępne są rozmaite ich wzory i rozmiary. W pionie czy poziomie? W kolorze czy szarościach? Ze wstążką czy bez niej? Perłowe czy jednolite? Na te dylematy odpowie nam www.probitus.pl, przygotowujący zaproszenia trafiające w gust każdej młodej pary. Pozostanie nam już tylko zaproszenia dostarczyć – co najmniej na trzy miesiące przed dniem ślubu.

Konieczne dodatki ślubne

W tak wyjątkowym dniu nie można zapominać o drobiazgach, które wpłyną na obraz całego wydarzenia. Samochód, którym do ślubu pojedziemy oraz jego dekoracja, wystrój weselnej sali, rodzaj ślubnego bukietu czy elegancka papeteria weselna (m.in. winietki na stół oraz zawieszki na wódkę) to kolejne kwestie, o których powinniśmy pamiętać.