Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Zaproszenia ślubne ze zdjęciem2018-07-23 08:52:21

Ślub to najważniejszy dzień w życiu dwójki kochających się ludzi. Warto więc zadbać o każdy najmniejszy szczegół, który składa się na całą oprawę tej uroczystości. Wybór zaproszenia na ślub i wesele nie powinien być przypadkowy. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać odpowiednie zaproszenie i o czym powinniśmy pamiętać.

 

Co powinno znaleźć się w zaproszeniu?

Oczywiście najważniejsza jest data ślubu, miejsce oraz godzina ślubu i wesela. Pamiętajcie jednak, by podać dokładny adres zarówno sali, jak i kościoła, bo może okazać się, że w danym mieście są dwie sale o tej samej nazwie i goście źle trafią. Oczywiście zaproszenie nie obędzie się również bez imion i nazwisk pary młodej oraz zapraszanych gości. Czcionka powinna być czytelna. Duży przepych czy zbyt ozdobne czcionki nie są wskazane. W zaproszeniu powinien znaleźć się również telefon do pary młodej oraz prośba o potwierdzenie przybycia. Dzięki temu będziemy wiedzieli, ile miejsc na sali zarezerwować. Warto też dopisać informację, że np. wolimy wino czy karmę dla zwierząt zamiast kwiatków.

Ustalając listę gości weselnych pamiętajmy, że liczba zaproszeń będzie mniejsza z uwagi na to, że zwykle zaproszenia są dla dwóch osób. Zamówmy jednak kilka zaproszeń na zapas, może bowiem okazać się, że popełnimy błąd w nazwisku. 

 

Jakie zaproszenie wybrać?

Choć wielu ludzi kieruje się tym, co obecnie jest w modzie, nie zawsze warto podążać za trendami. Zaproszenia ślubne powinny być dostosowane do charakteru pary młodej. Jeśli młodzi interesują się motocyklami, a na co dzień ubierają się na czarno, pastelowe zaproszenia z kwiatuszkami czy innymi motywami roślinnymi mogą okazać się nietrafione. Warto więc dostosować zaproszenia do zainteresowań i stylu pary młodej. Jeśli np. uroczystość ma być elegancka, a para młoda interesuje się sztuką czy teatrem, warto wręczyć zaproszenia, które będą wyglądały jak bilety na spektakl. Jeśli z kolei motywem przewodnim wesela są filmy, możemy wybrać coś na kształt rolki filmowej czy biletu do kina. Czasami zamiast motywu przewodniego wybieramy jakiś dominujący kolor. Wówczas cała papeteria ślubna oraz dekoracje powinny być w zbliżonym kolorze lub jego odcieniach.

Przykłady z artykułu - zaproszenia na ślub ze zdjęciem z-miłości.pl

Zaproszenia indywidualne

Każdy z gości miał pewnie okazję uczestniczyć w niejednym weselu, a to oznacza, że w jego rękach lądowały rozmaite zaproszenia. Czasami bardzo zbliżone do siebie i wyglądające podobne. Niekiedy po prostu para młoda nie przykłada tak dużej wagi do zaproszeń i wybiera to, co aktualnie jest najmodniejsze. Jeśli jednak chcemy, by nasze zaproszenie przykuło uwagę i pozostało w pamięci gości na długo, warto je spersonalizować. Dobrym pomysłem są zaproszenia ślubne ze zdjęciem pary młodej. Z pewnością uda nam się wybrać kadr, który jest dla nas szczególnie ważny. Pamiętajmy, by zdjęcie było wyraźne i jasne. Takie zaproszenie na pewno będzie miłą pamiątką dla wszystkich gości.

Kiedy zamawiać i wręczać zaproszenia?

Zaproszenia powinniśmy wręczać minimum 3 miesiące przed uroczystością. Pamiętajmy, że na zaproszenia czeka się mniej więcej 14 dni od zamówienia (w przypadku gotowych zaproszeń). Jeśli jednak nie jesteśmy zdecydowani na konkretny wzór, warto już nawet pół roku przed ślubem zamówić próbki, by wybrać te najlepsze.