Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Jak wybrać pierścionek zaręczynowy dla ukochanej kobiety?2017-09-25 11:18:37

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego, a następnie moment oświadczyn to dla mężczyzn ogromna dawka stresu. W końcu każdy pragnie, aby pierścionek przypadł do gustu jego wybrance, ponieważ będzie go nosiła do końca życia. Jak zatem wybrać odpowiedni pierścionek dla ukochanej kobiety?

 

Krótka historia pierścionka zaręczynowego

Okazuje się, że pierścionki zaręczynowe noszone były przez starożytnych Egipcjan 2000 lat p.n.e. To własnie oni jako pierwsi dawali pierścionki swoim wybrankom, jednak wówczas wykonywane one były z drutu.Dopiero w późniejszym czasie zaczęto je wyrabiać z drogocennych kruszców, jak złoto, brąz czy kość słoniowa. W chrześcijaństwie pierścionek jako symbol zaręczyn pojawił się dopiero na przełomie XII i XIII wieku i od tego momentu nieprzerwanie królują wśród zakochanych osób.

Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka, który przypadnie wybrance serca do gustu jest zadaniem niezwykle trudnym i bardzo stresującym dla większości mężczyzn. Dlatego bardzo dobrym pomysłem będzie zwrócenie się o pomoc do innej kobiety, która równie dobrze zna gust i preferencje przyszłej narzeczonej. Może to być jej siostra, przyjaciółka czy nawet mama - ważne jest, aby potrafiła dobrze doradzić w kwestii doboru biżuterii. Mężczyzna wybierając pierścionek powinien wziąć pod uwagę również osobowość i cechy charakteru swojej wybranki, jej sposób ubierania, a także uwielbienie do biżuterii, którą już nosi.

Zobacz także: https://www.karkosik.pl/380-pierscionki-zareczynowe

Co ciekawe coraz większa liczba panów decyduje się na wspólne poszukiwania pierścionka zaręczynowego, aby ukochana mogła sama dokonać wyboru biżuterii, która będzie nosić na palcu aż do śmierci. Jest to rozwiązanie bardzo pragmatyczne, jednak w znacznym stopniu odbiera oświadczynom nutę tajemniczości oraz zaskoczenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając pierścionek?

Przede wszystkim na kolor kruszcu oraz materiał, z którego został on wykonany. Obecnie na rynku jubilerzy wykonują pierścionki zaręczynowe z bardzo różnych materiałów, pośród których do najpopularniejszych należą złoto, tytan oraz platyna. Białe lub żółte złoto cieszą się niesłabnącą popularnością już od bardzo wielu lat, jednak wszystko zależy od preferencji przyszłej panny młodej. Oprócz kruszcu bardzo ważny jest również fason pierścionka oraz zatopiony w nim kamień. W przypadku delikatnych i drobnych kobiet ceniących elegancję i ponadczasową klasykę warto zwrócić uwagę na dyskretny i niezbyt rzucający się w oczy wzór pierścionka z kamieniem umieszczonym centralnie. Taka biżuteria będzie się doskonale prezentować przez długie lata na palcu przyszłej żony. Panie, które cenią sobie dużą ilość błyskotek z pewnością zachwycą pierścionki o bardziej odważnych i oryginalnych kształtach.

Jeśli chodzi o drogocenne kamienie, to tutaj od wielu lat nieprzerwanie królują diamenty o okrągłym szlifie, zwane również brylantami. Prezentują się one bardzo elegancko i szykownie na kobiecym palcu i stanowią doskonałą ozdobę. Ponadto na rynku można również spotkać pierścionki zaręczynowe z rubinami, szmaragdami, szafirami czy topazami, które wyglądają naprawdę zjawiskowo.