Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Z cyklu ostatnio popularne - ślub w plenerze2018-05-07 13:56:47

Która para nie chciałaby zorganizować uroczystości zaślubin i wesela w bajkowym miejscu? Jeżeli tylko pora roku będzie sprzyjać uroczystościom na łonie natury, nie ma żadnym przeciwwskazań. Musimy jedynie mieć na uwadze zasady i formalności, które się z tym wiążą.

 

Cywilny ślub w plenerze

Prawo kościelne jasno mówi, że małżeństwa pomiędzy katolikami powinny być zawierane w parafii. Istnieje jedynie zapis o wyjątkowych okolicznościach, które będą odstępstwem od reguły. Wymaga to wielu formalności i umotywowania swojej decyzji. O wiele łatwiej jest wnioskować o ślub cywilny w plenerze. Co prawda przyszłą Parę Młodą czeka więcej przygotowań i formalności, ale czego się nie robi, aby spełnić swoje marzenie?

Obowiązki przyszłej Pary Młodej

Pomysłów na miejsca uroczystości zaślubin może być tyle, ile par. Najczęściej koncepcje wynikają z zamiłowań narzeczonych i możliwości. Jednak organizując ślub cywilny na łonie natury, należy trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim wybrane miejsce musi gwarantować bezpieczeństwo uczestników ślubu oraz urzędnika, przyjmującego oświadczenie od Pary Młodej. Ponadto miejsce powinno zapewniać zachowanie dostojności i powagi w trakcie ceremonii zaślubin. Para musi również zarezerwować odpowiednio dużą przestrzeń dla gości, aby czuli się równie komfortowo, jak narzeczeni. Spełnienie wytycznych powinno przekonać kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, który kwalifikuje miejsce w kontekście obowiązującej ustawy.

Bajkowe i komfortowe miejsce

Najczęściej wybieranymi miejscami na uroczystość jest plaża, polana leśna, malowniczy dworek lub zamek. Jeżeli nie przygotujemy się wystarczająco do ślubu w plenerze, nasze marzenia mogą rozmyć się z rzeczywistością. Przede wszystkim należy przemyśleć kwestie ewentualnych warunków pogodowych. W naszym kraju latem i wczesną jesienią może nas zastać deszcz lub upał. Dlatego na wszelki wypadek należy odpowiednio wcześnie zarezerwować wystarczające zadaszenie oraz (oprócz szampana) wodę do picia w gorące dni. Aby podkreślić wzniosły charakter wydarzenia, trzeba pomyśleć o kolorze przewodnim uroczystości, rodzaju kwiatów, materiałów dodatków, kolorze pokrowców na krzesła i wielu innych szczegółach. Niezbędne akcesoria i ozdoby ślubne można znaleźć na stronie dodatkiweselne.pl.