Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Drobne prezenty ślubne zamiast kwiatów 2018-04-05 09:05:10

Prezenty wręczamy sobie, aby pokazać drugiej osobie, że jest dla nas kimś ważnym. Najczęściej robimy to podczas różnych okazji, a tych jest bardzo wiele, od tak powszechnych jak urodziny czy imieniny, po takie, które zdarzają się znacznie rzadziej.

Dobrym przykładem jest ślub, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu nas wszystkich, dlatego nic dziwnego, że chcemy uczcić go w jakiś wyjątkowy sposób. Choć bierzemy go zazwyczaj raz w życiu, to znacznie częściej możemy zostać zaproszeniu na ślub kogoś z naszych bliskich. Z takiej okazji powinniśmy zastanowić się nad tym jaki prezent wręczymy, bowiem nie wypada pójść na tak ważną ceremonię z pustymi rękoma.

 

Prezent powinien być praktyczny, ale także oryginalny, bo w przeciwnym razie może się okazać, że nasz podarunek będzie taki sam, jak jeden z prezentów wręczonych przez kogoś z pozostałych gości. Zwykle wręczamy kwiaty, lecz one same w sobie nie są najlepszym prezentem, ponieważ szybko więdną i nie zostaje po nich żaden ślad. Mogą one być bardzo dobrym dodatkiem, lecz główny prezent powinien być trwały, użyteczny i najlepiej by było to coś takiego, czego używanie będzie przypominało obdarowanym o naszym istnieniu. Doskonałym wyborem będzie sprzęt kuchenny, a tego jest tak wiele, że ogranicza nas już tylko pomysłowość.

Mówiąc o sprzęcie kuchennym, na myśl od razu przychodzą nam garnki. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one najczęściej używanymi naczyniami w kuchni. Zestaw garnków może być bardzo dobrym pomysłem, lecz zamiast wybierać jakieś proste modele, lepiej decydować się na wybór garnków, które swoim wyglądem będą odróżniać się od wielu innych modeli.

 

Doskonałym wyborem są garnki emaliowane, czyli wytwarzane w podobny sposób jak te, których używały nasze babcie. Emalia jest doskonałym materiałem ozdobnym i naczynia nią pokryte mogą posiadać wiele wzorów. Jeżeli para młoda uwielbia kwiaty, wówczas nie będzie problemu ze znalezieniem kompletu nawiązującego wzornictwem do właśnie do nich. Garnki emaliowane są bardzo użyteczne i wytrzymałe, a potrawy w nich przygotowywane są zdrowsze niż te, które przyrządzimy w starych, stalowych garnkach. Jest tak ze względu na samą emalię, która jest mieszanka powstałą ze sproszkowanego szkła (zobacz garnki emaliowane na naczynia.olkusz.pl). 

 

Niektóre naczynia mogą być wykonane ze stali o wątpliwej jakości, a ta może powodować wydzielanie do wody niepożądanych substancji chemicznych, które wpływają negatywnie zarówno na smak, jak i zdrowie. Emalia użyta do ich pokrycia pozwala całkowicie zabezpieczyć garnki przed taką sytuacją. Dostępne są także naczynia wykonane ze stali o wysokiej jakości, która posiada w swoim składzie 18% chromu oraz 10% niklu. Posiadają one oznaczenie 18/10 i są powszechnie uznawane za tak samo bezpieczne, jak naczynia emaliowane. Garnki to nie wszystko, ponieważ w kuchni często używamy sprzętów, które dzięki swojemu wykonaniu służą także jako ozdoba. Doskonałym przykładem są młynki do przypraw, które wykonane są ze stali i szkła, dzięki czemu są bardzo trwałe i piękne. Dzięki zastosowaniu szkła, możemy zobaczyć zawartość młynka, monitorując w ten sposób czy nie brakuje w nich przypraw.

Młynki są bardzo dobrym wyborem również dlatego, że świeżo zmielone przyprawy mają o wiele więcej smaku i aromatu, niż te które możemy kupić w sklepach. Młynków można używać również do kawy, a skoro o kawie mowa to nie sposób wspomnieć o filiżankach. Bardzo szeroka oferta filiżanek pozwala na wybór takiego zestawu na jakim nam zależy. Są różne pojemności, kształty i wzornictwa, a niektóre z nich są ręcznie malowane. Pijąc własnoręcznie zmieloną kawę z ręcznie malowanej filiżanki, jeszcze bardziej docenimy smak napoju, a sam czas poświęcony na picie kawy będzie bardziej wyjątkowy. Do filiżanek można wybrać także zestaw łyżeczek. Mogą być one niespotykane i piękne, lecz w tym przypadku dobrym pomysłem jest postawienie na kreatywność i wygrawerowanie czegoś na tyle łyżeczek. Mogą to być inicjały, życzenia, cytat, lub cokolwiek co będzie nawiązywało do osób, które pragniemy obdarować, a wówczas łyżeczka przestanie być zwykłym sprzętem kuchennym i stanie się wyjątkowym osobistym przedmiotem.

Sprzęt kuchenny jest praktyczny, lecz decydując się na jego zakup, dobrym pomysłem jest kierowanie się także wyglądem naczyń. Garnki, młynki, filiżanki i łyżeczki to nie wszystko, ponieważ do wyboru mamy także kubki, szklanki, patelnie, brytfanki i wiele innych. Jeżeli za prezent wybierzemy sprzęt kuchenny i połączymy jego użyteczność z niebanalnym wzornictwem, wówczas będzie się on pozytywnie wyróżniał na tle innych podarków, a ponad to zyskujemy świadomość, że za każdym razem gdy młoda para będzie używała takiego sprzętu, ich myśli będą skierowane w naszym kierunku.