Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Jakie kwiaty ofiarować w prezencie ślubnym?2017-11-07 11:19:25

Ślub dla wielu par jest najpiękniejszą chwilą w życiu, przynajmniej do czasu narodzin dziecka. Ta wspaniała ceremonia jest wszakże zapieczętowaniem uczucia, które łączy ze sobą dwie osoby na resztę życia. W tak wyjątkowej chwili goście weselni czują się zobowiązani ofiarować młodej parze prezenty ślubne, przy których nie powinno zabraknąć bukietów.

Jeżeli zaproszenie nie stanowi inaczej, to na ceremonię ślubną należy przynieść stosowny bukiet kwiatów. Tylko jaki będzie odpowiedni na tak ważne wydarzenie? Wśród dostępności różnorodnych kompozycji trzeba pamiętać, że każdy kwiat, a nawet jego kolor mają swoje znaczenie. W dobrym guście nie będzie więc ofiarowanie młodej parze kwiatów wyrażających zazdrość czy niechęć albo - co gorsza - przeznaczonych na pogrzeb chryzantem.

Przede wszystkim, należy pamiętać, że wręczany bukiet powinien być elegancki. Nie może on jednocześnie przewyższać swoim wyglądem bukietu panny młodej, jest to bowiem jej ważny dzień. W kompozycji bardzo ładnie będą prezentować się kwiaty w kolorach białym i różowym, np. róże, lilie, werbeny. Przyjęto, że należy unikać agresywnych i nasyconych kolorów jednak nie jest to regułą, jeżeli wybór odzwierciedla upodobania panny młodej.

Często goście weselni myślą, że im większy przepych bukietu, tym lepiej – nie jest to prawdą. Zbyt obfita kompozycja wywoła negatywne wrażenia, więc dużo lepiej zdecydować się na drobne ozdoby. Niekiedy wystarczy nawet sam papier dekoracyjny. Pamiętajmy też, że wręczane kwiaty nie mogą być sztuczne. Powinny zawsze być cięte i w liczbie nieparzystej.

Jeżeli nie czujemy się na siłach w samodzielnym doborze kwiatów na ślub, dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów, jak kwiaciarnia internetowa Gaja – https://www.wyslijkwiaty.com/

Polecą oni odpowiedni bukiet przeznaczony na tę wyjątkową uroczystość, ze swojego katalogu dostępnego pod adresem – https://www.wyslijkwiaty.com/slub-c-12.html.

W ten sposób możemy zaoszczędzić sobie stresu związanego z lękiem przed wręczeniem nieodpowiedniej kompozycji.