Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Kolorystyka bukietu ślubnego2016-11-15 14:15:32

Bukiet ślubny może być wykonany w praktycznie dowolnym kolorze zgodnie z życzeniem Panny Młodej. Klasyka to biel, która pasuje do każdej kreacji i typu urody, ale wtedy, gdy szuka się pomysłu na bardziej różnorodny kolorystycznie bukiet, warto sprawdzić, jakie odcienie będą pasowały najlepiej.

 

Istnieje kilka zasad mówiących o doborze odpowiednich kolorów bukietów. Warto pamiętać jednak o tym, że nie trzeba rygorystycznie się im podporządkowywać, ponieważ bukiet ma być przede wszystkim ładny i podobać się Pannie Młodej. Gdy wobec tego twój typ urody związany jest z kolorami, za którymi nie przepadasz, wybieraj takie bukiety i wiązanki ślubne, które sprawią ci radość – najważniejsze jest to, aby Panna Młoda czuła się komfortowo z tym, jak wygląda tego wyjątkowego dnia.

 

Bukiet ślubny dla blondynkiKobiety mające jasną karnację oraz jasne włosy to najczęściej typ wiosenny. Powinny przede wszystkim wybierać kwiaty w kolorach delikatnych, pastelowych. Pasować będą między innymi kwiaty w odcieniach różu, beżach, écru, bieli, a także delikatnym fiolecie czy kolorze błękitnym.


Bukiet ślubny dla kobiety z włosami w odcieniach brązu i rudymhttp://slubnytarg.pl/panel/artykuly/790/edytuj


Jeżeli twój typ urody to jesień lub lato i masz włosy brązowe lub rude, w takim przypadku będą pasowały do ciebie najbardziej kwiaty w kolorach beżowym, herbacianym, pomarańczowym czy z akcentami koloru brązowego.


Bukiet ślubny dla brunetki


Gdy masz bardzo ciemne włosy i ciemną karnację, wtedy najlepiej będą pasowały do ciebie bukiety w intensywnych kolorach, na przykład w czerwieni, ciemnym bordo, głębokim fiolecie czy intensywnym kolorze różowym.

 
Oczywiście, również bukiety i wiązanki ślubne należy dopasować do kolorystyki sukni ślubnej, makijażu Panny Młodej, jej dodatków, na przykład obuwia, gdy ma być inne niż białe, również do kolorów dodatków Pana Młodego. Przykładowo przy sukni w odcieniu ciemniejszego écru nie zaleca się wybierać bardzo jasnych kwiatów, które mogą sprawić, że kreacja będzie wyglądała na zszarzałą.

 

W razie problemów z doborem odpowiedniej sukni warto zasięgnąć porady doświadczonego florysty.