Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Jak wybrać paznokcie na wesele?2017-07-27 08:49:51

Wesele to dla przyszłej panny młodej jeden z najważniejszych dni w życiu. Przygotowania do niego są długotrwałe i obejmują najdrobniejsze szczegóły. Chyba każda kobieta chce, żeby wszystko tego dnia było idealne – suknia, fryzura, makijaż czy paznokcie. Jak powinny wyglądać idealne paznokcie dla panny młodej? Czy przy wyborze manicure warto kierować się modą? Na kiedy zaplanować wizytę u manicurzystki? O paznokciach ślubnych, podobnie jak o weselnej kreacji dobrze jest pomyśleć nawet kilka miesięcy przed planowaną uroczystością.

 

Na co zwracać uwagę wybierając paznokcie dla panny młodej?

Wybór manicure dla panny młodej jest bardzo skomplikowany. Czasopisma związane z tematyką ślubną co roku prezentują najnowsze trendy w stylizacji paznokci. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy powinnyśmy stosować się do wskazań mody. Wiele zależy tu od tego czy jest ona dla nas ważna na co dzień. Kobiety, które nie mogą zrobić sezonowych zakupów odzieżowych bez zapoznania się z propozycjami największych projektantów jak najbardziej powinny uwzględnić najnowsze trendy dotyczące stylizacji paznokci. Znacznie ważniejsze jest jednak czy dane paznokcie pasują do naszego stylu i kreacji.

Ważniejsze niż moda jest to czy dany manicure podkreśla atuty naszych dłoni. Przykładowo gdy nasze naturalne paznokcie są bardzo szerokie, znaczne ich przedłużenie nie będzie dobrym wyborem. Nie będzie to trafna decyzja nawet wówczas, gdy długie paznokcie są hitem sezonu.

Dostosujmy paznokcie do ślubnej kreacji

Kiedy przeglądamy branżowe czasopisma, szybko zauważymy, że większość propozycji ślubnych manicure jest w jasnych kolorach, mówi podolog Katarzyna Nosal-Persowska. Nie powinno się to jednak stać regułą. Bardzo duże znaczenie ma tu nasza ślubna kreacja. W sytuacji gdy wybrałyśmy klasyczną, białą sukienkę - jasne, stonowane lakiery są jak najbardziej na miejscu. Jeżeli postawiłyśmy na niestandardową suknię ślubną, postarajmy się, żeby nasze paznokcie do niej pasowały. W momencie kiedy kreacja jest w kolorze czarnym, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na paznokcie w odcieniu krwistej czerwieni.

Istotnym czynnikiem, który wpływa na sposób stylizacji paznokci jest to, czy nasza ślubna kreacja zawiera dużą ilość ozdób. Kiedy znakiem rozpoznawczym naszej sukni ślubnej jest przepych i mnogość dodatków, dobrze byłoby postawić na subtelne, klasyczne paznokcie. Doklejanie na nich dodatkowych kryształków w takiej sytuacji mogłoby spowodować efekt choinki, a tego większość kobiet chciałaby uniknąć. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku ascetycznej, skromnej sukienki i niewielu ozdób. W takim wypadku efektowne paznokcie mogą z powodzeniem zastąpić biżuterię.

Kiedy umówić się na wizytę do manicurzystki?

Ślub to okazja wyjątkowa, dlatego dobrze byłoby, gdyby naszym manicure zajęła się zdolna manicurzystka. Warto udać się do niej na konsultacje nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu będziemy miały wiele czasu, żeby wypróbować na własnej skórze różne rodzaje manicure. Wizyta w profesjonalnym salonie manicure jest dobrą decyzją również dlatego, że ślubne paznokcie muszą przez dłuższy czas wyglądać perfekcyjnie bez konieczności wykonywania poprawek. Tylko osoba z doświadczeniem wykona zaproponuje nam najlepsze możliwe rozwiązania i wykona manicure bezbłędnie.