Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Obrączki ślubne - jakie obrączki aktualnie zakładają sobie Nowożeńcy?2017-07-13 11:15:10

Przygotowania do ślubu obejmują wiele szczegółów, między innymi wybór obrączek. I chociaż w tym gorącym okresie jest bardzo dużo do załatwienia, to właśnie obrączkom trzeba poświęcić szczególną uwagę. Dlaczego? Bo będą nam towarzyszyły do końca życia.

 

Suknia ślubna niewątpliwie jest ważnym szczegółem wesela i to jej panna młoda poświęca najwięcej uwagi. Jednak suknię ślubną zakłada się tylko raz, obrączki nosi się codziennie – dlatego nie powinno się ich wybierać w pośpiechu i z lekceważeniem.

Nie przez internet

Zakupy w sieci są w ostatnich latach coraz bardziej popularne, kupić można praktycznie wszystko, także obrączki. Jednak przestrzegamy przed kupowaniem obrączek bez wcześniejszej przymiarki. To, co ładnie wygląda na zdjęciu, niekoniecznie będzie tak wyglądało na dłoni. Pozostaje także kwestia wygody, obrączka powinna dobrze dopasowywać się do dłoni, nie być za ciasna ani za luźna, nie uwierać. Tego wszystkiego nie ustalimy, kupując obrączki przez internet.

Biżuteria na całe życie

Obrączki, chociaż są ważnym elementem ślubu, nie są kupowane tylko i wyłącznie z myślą o jednym dniu. To biżuteria, z którą nie rozstaniemy się do końca życia. Warto o tym pamiętać wybierając wzór tej jedynej. Obrączki powinny pasować zarówno do eleganckiej garderoby, jak i strojów codziennych. Krzykliwe, szerokie i bogato zdobione kamieniami obrączki będą efektownie wyglądały w dniu ślubu, ale niekoniecznie sprawdzą się w życiu codziennym. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba pozostać przy klasycznych złotych kółeczkach. Jubilerzy prześcigają się w projektowaniu obrączek efektownych, a jednocześnie skromnych i wygodnych, które idealnie sprawdzą się w każdej sytuacji.

Złoto czy platyna?

Tradycyjne obrączki robiło się ze złota. Było to klasyczne złoto, zwane dziś żółtym. Dziś mamy większy wybór nie tylko kolorów złota, ale i innych metali szlachetnych, z których robione są obrączki. Trzeba przy tym zauważyć, że tak obecnie modne białe złoto, jest tak naprawdę żółtym złotem z domieszką niklu i cynku. Czerwone zaś to złoto żółte z dodatkiem cynku i miedzi. Już z samych tych trzech kolorów można stworzyć ciekawe trójkolorowe obrączki. Ze względu na wytrzymałość nowożeńcy często decydują się na obrączki z platyny lub tytanu. Te metale są niewątpliwie trwalsze i odporniejsze na zarysowania i ścieranie, jednak ich cena jest kilkukrotnie wyższa niż cena złota.

Z kamieniami czy bez?

Coraz popularniejsze jest ozdabianie obrączek kamieniami szlachetnymi. Najczęściej wygląda to w ten sposób, że ozdabia się tylko damską obrączkę, natomiast męska pozostaje gładka. Panie najchętniej wybierają diamenty, wierząc, że przyszłe małżeństwo będzie dzięki nim wieczne. Ale nie tylko diamenty można spotkać w obrączkach. Wybór pada również na szafiry, rubiny, szmaragdy – kamienie, które pojawiają się w pierścionkach zaręczynowych. Zamiast drogich diamentów często używa się ich syntetycznego odpowiednika – cyrkonii.

Grawer

Tradycją jest grawerowanie obrączek od wewnętrznej strony. Najczęściej można tam znaleźć datę ślubu i imię męża lub żony, czasem słowa „kocham cię” lub króciutką sentencję. Coraz modniejsze stają się tak zwane grawery 3D, czyli grawery wypukłe, pozostawiające odcisk wzoru na palcu.

Cena, czyli to co najmniej ważne

Chociaż planując ślub, trzeba liczyć się z kosztami i pilnować, by nie przekroczyć budżetu, obrączki nie powinny być tym elementem, na którym można oszczędzić. W końcu to one zostają z małżonkami na zawsze. Limuzyna ślubna, suknia, garnitur, sala, wiązanka, makijaż, fryzjer – to wszystko są wydatki na jeden raz i tu można szukać oszczędności. Obrączka powinna być wygodna, trwała, uniwersalna i przede wszystkim trafiająca w gusta obojga małżonków. Za taką warto zapłacić każde pieniądze.

Więcej na temat obrączek ślubnych można przeczytać na http://www.wesele.com.pl/porady/moda_slubna_obraczki_slubne,23.html