Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Czy warto brać kamerzystę na ślub?2017-07-27 08:48:00

Planując ślub zmierzymy się z wieloma organizacyjnymi wyzwaniami. Tak wielkie wydarzenie wymaga niejednokrotnego podejmowania trudnych decyzji. Jedną z nich jest wybór kamerzysty, który udokumentuje ten wyjątkowy dzień. Czy warto decydować się na usługi wideofilmowania ślubnego? Poniżej znajdziesz najważniejsze argumenty za i przeciw.

 

Gdzie szukać kamerzysty na ślub?

W sieci znajdziemy wiele stron, które pozwolą nam sprawdzić ceny usług wideofilmowania w naszym mieście. Na takich agregatorach firm z łatwością sprawdzimy przedział cenowy oraz zapoznamy się z konkretnymi usługami. Przed wyborem zwycięzcy warto przeczytać opinie poprzednich klientów oraz sprawdzić portfolio. To właśnie poprzednie realizacje filmowe są najlepszym wyznacznikiem umiejętności kamerzysty.

Zdjęcia czy film?

Ślub to wielki wydatek dla młodej pary. Jeśli chcemy zoptymalizować koszty, to jedną z pierwszych dużych decyzji jakie podejmiemy będzie wybór fotografa lub kamerzysty. Czy warto jednak rozważyć wybór obu usług?

Zarówno fotografia ślubna oraz usługi wideo są dostępne w tak wielu wariantach, że każda para znajdzie dla siebie złoty środek. Przeglądając oferty np. na stronie filmy-wesele.pl, najlepiej zastanowić się nad tym, co finalnie chcemy otrzymać? Czy zadowoli nas przepięknie wykonany album ze zdjęciami? Czy może wolimy zasiadać przed telewizorem lub komputerem i oglądać ujęcia z reakcjami naszej rodziny w trakcie składania przysięgi. Wybór należy do nas!

Kamerzysta ślubny - dlaczego tak?

 

  • Film to najlepsza forma przeniesienia emocji:

Zdjęcie to uchwycenie momentu, film to opowiadanie historii. Jeśli chcemy, w najlepszy możliwy sposób uwiecznić ten wyjątkowy dzień – film jest najlepszym rozwiązaniem.

  • Łatwość dzielenia się z najbliższymi:

Filmy w dobie internetu zaprojektowane są tak, aby w szybki i łatwy sposób można się nimi dzielić z najbliższymi. Najczęściej za pomocą mediów społecznościowych lub portali takich jak YouTube.

  • Ceny filmów są niższe niż za usługi fotograficzne:

Przy tak dużej ilości ofert zawsze znajdziemy firmę foto lub wideo, która jest bardzo droga lub bardzo tania. Branża wideo prezentuje jednak ceny znacznie niższe niż branża fotograficzna.

  • Tańszy nośnik:

Wykonanie wysokiej jakości albumu zdjęciowego kosztuje. Wywołanie dziesiątek zdjęć w dużym formacie to często dodatkowe setki złotych, które musimy wydać. W przypadku filmu, przygotowanie płyty DVD lub Blue-ray, bądź przygotowanie filmu na ekskluzywnym pendrivie jest procesem znacznie tańszym.

  • Doskonałe uzupełnienie fotografii:

Gdzie fotograf nie dotrze, tam kamerzystę pośle. W praktyce możliwości nagrywania filmów za pomocą kranu lub drona oferują ujęcia, jakich żaden fotograf nie osiągnie.

Kamerzysta ślubny - dlaczego nie? 

  • Odpowiedzialne zarządzanie budżetem:

W praktyce, rezygnując z usługi wideofilmowania zyskujemy więcej środków, które możemy przeznaczyć na inne aspekty ślubnych przygotowań.

  • Więcej osób na planie:

Jeśli decydujemy się na fotografię oraz film ślubny, musimy liczyć się z dodatkowymi osobami, które muszą ze sobą współpracować podczas mszy w kościele oraz na przyjęciu weselnym. Dobrze zgrany zespół fotografa i operatora kamery potrafi zdziałać cuda. Istnieje jednak możliwość, że operator utrudni pracę fotografowi lub to fotograf będzie przeszkadzał operatorowi w pracy.

  • Łatwiej zepsuć film niż zdjęcie:

Możliwość retuszu fotografii potrafi niejednokrotnie zaskakiwać. Sprawny fotograf, może tak skomponować zdjęcie, że wiele niedoskonałości pozostanie niezauważonych. Film to trudniejsza forma artystyczna, ponieważ uwiecznia dłuższe momenty, które łatwiej zepsuć.

  • Do filmu wracamy rzadziej niż do zdjęć:

Posiadając zdjęcia, możemy ozdabiać nimi ściany naszego domu, umieszczać jako tapetę w smartfonie lub przeglądać na komputerze. Odtwarzanie filmu wymaga konkretnych urządzeń co sprawia, że nie wracamy do filmów tak często jak do zdjęć.

Znaleźć złoty środek

Argumentów za i przeciw filmowi ślubnemu jest wiele. Przed podjęciem tej trudnej decyzji, najlepiej zastanowić się nad finalną pamiątką, jaką chcemy otrzymać. Dobrze wykonany film jest doskonałym uzupełnieniem zdjęć ślubnych i pozwala uchwycić emocje, których próżno szukać na kliszy fotograficznej.