Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Czym się kierować przy wyborze zespołu weselnego 2017-08-07 15:41:28

Wybór zespołu weselnego to obok wyboru sukni ślubnej oraz miejsca, w jakim odbędą się uroczystości weselne, jedna z najważniejszych rzeczy, jakie trzeba załatwić przed ślubem. Najlepsze zespoły weselne często mają pozajmowane terminy już na kilka lat do przodu. Warto brać to pod uwagę, kiedy chce się mieć pewność, że to właśnie na naszym weselu będą grali najlepsi.

 

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę wybierając zespół jaki zagra na naszym weselu?

 

Przed wyborem zespołu muzycznego, który będzie umilał zabawę weselną należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejsze z nich to:

- finanse – cena jest dla wielu osób kluczowym wyznacznikiem tego, na jaki zespół się zdecydować. Trzeba jednak pamiętać, że zespoły oferujące taką samą cenę mogą w jej ramach oferować różne usługi – jeden zespół będzie oferował jedynie oprawę muzyczną, inny w tej samej cenie może zaproponować także animacje dla dzieci, dodatkowe zabawy dla gości czy puszczanie sztucznych ogni po oczepinach;

- formalności – umowę z zespołem zawsze należy zawrzeć w formie pisemnej. Ustne ustalenia nie są dobre, gdyż zawsze mogą zostać podważone. W umowie powinny znaleźć się najważniejsze zapisy takie jak strony umowy, kwota jaką musza Młodzi zapłacić, a także informacje związane z ewentualnym niewywiązaniem się z umowy którejś ze stron. W umowie warto także zawrzeć zapisy dotyczące ilości przerw, czasu trwania zabawy i poszczególnych bloków muzycznych;

- repertuar muzyczny i demo – bardzo ważne jest to, żeby sprawdzić jak zespół gra i bawi gości. W tym celu można sprawdzić demo np. umieszczone na stronie internetowej tak jak jest to np. na stronie zespołu Impressed (www.impressed.pl) lub wybrać się na występ wybranego zespołu. Kapela, która będzie grała na weselu powinna mieć bardzo szeroki repertuar, tak aby zabawiać gości w różnym wieku, szczególnie jeśli ktoś zdecyduje się zamówić piosenkę z dedykacją. Niektóre zespoły weselne specjalizują się w określonych gatunkach muzycznych, co ułatwia wybór, jeśli chcemy nadać uroczystości konkretnego charakteru np. bardziej rockowego.