Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Jak uwiecznić wyjątkowy dzień ślubu?2017-05-17 15:33:33

Ślub oraz wesele są magiczne, to właśnie podczas tego dnia rodzina oraz znajomi wspólnie świętują nowy etap w życiu dwojga ludzi, którzy decydują się na bycie razem. Wszystkie przygotowania dążą do tego, aby atmosfera była przyjazna, ciepła i wesoła. Wystrój zarówno kościoła jak i sali weselnej ma podkreślać niesamowitość tego wydarzenia i jego wagę dla młodej pary.

Suknia ślubna panny młodej i garnitur pana młodego mają sprawiać, że będą wyróżniać się strojem, a zarazem będą czuli się komfortowo i wyjątkowo. Również goście starają się wyglądać w tym dniu jak najlepiej, ponieważ jest to dzień radości, świętowania i zabawy. Podczas ślubu oraz wesela nie brakuje chwil wzruszających, zabawnych, rozczulających. Dlatego tak ważne jest sprawienie, aby te chwile pozostały w pamięci uczestników na długo. Zarówno stroje, jak i kompozycje kwiatowe, aranżacje, sytuacje powinno się uwiecznić. Na jaki sposób się zdecydować? Czy wynająć fotografa, a może zamówić video? Oto kilka ciekawych pomysłów na to, aby ten dzień pozostał w pamięci nie tylko młodej pary, ale wszystkich gości.

 

Jak wybrać fotografa i kamerzyste?

 


Oczywiście wybór fotografa oraz kamerzysty jest trudny. Zależy to od finansów, które można przeznaczyć na tę część wielkiego dnia. Warto jednak pamiętać o tym, że to właśnie zdjęcia i video uwieczni wszystkie wspomnienia i ważne chwile, o których nie chce się zapomnieć. Dlatego nie warto oszczędzać na tego typu usługach. Jeśli do wyboru jest: umówienie się z fotografem, który robi wspaniałe, ale drogie zdjęcia, albo zdecydowanie się na kamerzystę i fotografa w niższej cenie, ale bez gwarancji profesjonalnych zdjęć, to zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na odpowiednią jakość. O wiele lepiej jest mieć wspaniałe zdjęcia, niż słabe zdjęcia i kiepskiej jakości nagranie.

Poszukiwanie fotografa należy rozpocząć od przeczytania opinii oraz obejrzenia zdjęć, które dany fotograf zrobił do tej pory. Nawet cudowne rekomendacje nie zapewnią klienta o tym, że styl w jakim fotograf tworzy swoje zdjęcia będzie odpowiadał parze młodej. Dlatego obejrzenie portfolio powinno być pierwszym etapem poszukiwań. Gdzie jednak znaleźć usługodawców? Można robić to za pomocą znajomych, czy wyszukiwarki internetowej, jednak warto skorzystać ze stron zajmujących się tematyką weselną, na której można odnaleźć profesjonalistów w danej branży. Warto więc odwiedzić strony internetowe gdzie znajdziesz sale weselne znacznie ułatwi to poszukiwania oraz pozwoli na odnalezienie fotografów  kamerzystów specjalizujących się w danej dziedzinie. Następnym etapem jest porównywanie cen i tego, co dany fotograf oferuje w ramach usługi fotografowania ślubu jak i wesela (ilość zdjęć, rodzaj, kopie na płytach, czy albumy).

 

Ciekawe i niestandardowe rozwiązania

 

Aby mieć pewność tego, że uwiecznione zostaną zarówno najważniejsze chwile dla młodej pary, jak i dla gości, warto zdecydować się na nowatorskie rozwiązania. Jednym z nich jest fotobudka. Istnieją jej dwa typy: zewnętrzna i wewnętrzna. Wewnętrzna jest o wiele mniej praktyczna, ponieważ mieści się w niej określona ilość osób.  Natomiast zewnętrzna fotobudka polega ona na tym, że na weselu ekipa montuje odpowiednie tło i stawia przed nim urządzenie. Na tle mieści się wiele osób, goście mają często możliwość wyboru wielu dodatków i akcesoriów, między innymi takich jak: peruki, czapki, muszki. Często jest także możliwość automatycznego drukowania fotografii, ale też wysyłania ich do dysku w chmurze, czy na maile. 


Można również poza standardowymi zdjęciami poprosić któregoś z gości, albo kilku gości o kamerowanie i tworzenie od czasu do czasu fotografii. Nie chodzi o wysługiwanie się rodziną, a o to, by różni goście kamerowali telefonami, czy własnymi kamerami wtedy, gdy będą mieli na to ochotę. Następnie można poprosić wszystkich o wstawianie materiałów na wspólny dysk w chmurze. Dzięki temu można otrzymać ciekawe pamiątki z różnych perspektyw, o różnej jakości, co także ma swój urok.

Zdjęcia oraz nagranie to wspomnienia zapisane na dyskach i kartach pamięci, można do nich wracać zawsze i przeżywać te wspaniałe chwile od nowa. Dlatego warto postarać się o to, aby zdjęcia były dobrej jakości.