Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?2016-12-28 10:14:43

Wielu panów, którzy podjęli decyzję o oświadczynach, staje przed poważnym problemem – jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Z pewnością należy kierować się gustem przyszłej narzeczonej, jednak nawet znając upodobania ukochanej trudno podjąć ostateczną decyzję. Poniżej kilka wskazówek, które to zadanie mogą w dużym stopniu ułatwić.

Kolor pierścionka

Zanim przyszły narzeczony wyruszy na poszukiwania pierścionka zaręczynowego, powinien zastanowić się nad tym, jaką biżuterię najchętniej nosi jego wybranka. Jeśli jest to srebro, lepiej będzie zdecydować się na białe złoto; z kolei panie chętniej wybierające klasyczne złote ozdoby bardziej będą zadowolone z pierścionka w kolorze żółtego złota. Model łączący dwa odcienie złota to propozycja dla osób, które nie mają jednoznacznie sprecyzowanych upodobań co do biżuterii.

Klasyczny czy nowoczesny?

Wybierając fason pierścionka zaręczynowego również należy pod uwagę wziąć gust ukochanej. Jeśli więc przyszła narzeczona najchętniej nosi biżuterię z dużymi ozdobnymi elementami, dobrym wyborem będzie model utrzymany w podobnej konwencji, a więc z dużym kamieniem (także kolorowym) albo zdobiony kompozycją kilku mniejszych. Miłośniczkom skromniejszych ozdób do gustu przypadnie delikatniejszy pierścionek, a więc z pojedynczym „oczkiem”. Jeśli przyszła narzeczona lubi klasyczne ozdoby, najlepiej będzie zdecydować się na model z centralnie umiejscowionym brylantem – taki wzór nigdy nie wychodzi z mody.

Kamień

Mężczyźni poszukujący pierścionka zaręczynowego często mają problem z wyborem odpowiedniego kamienia. Podobnie jak w przypadku koloru złota i samego kształtu, także wybierając barwę kamienia warto kierować się upodobaniami ukochanej – albo postawić na klasykę. Największą popularnością cieszą się od wielu lat diamenty – ich trwałość i duża odporność na uszkodzenia symbolizuje siłę i niezmienność uczucia, dlatego będzie doskonałym wyborem jako ozdoba pierścionka zaręczynowego. Ciekawą propozycją jest kamień z filmem, oferowany przez markę La Marqueuse – więcej informacji na http://www.lamarqueuse.pl/bizuteria/pierscionek-z-filmem. Z pewnością zaskoczy on ukochaną i sprawi, że oświadczyny na zawsze pozostaną w jej pamięci.

Rozmiar

Zdecydowana większość panów planuje zaskoczyć swoją wybrankę oświadczynami, stąd też problemem może być wybranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Najlepszym rozwiązaniem jest przymierzenie biżuterii noszonej przez ukochaną na serdecznym palcu prawej dłoni, jednak nie zawsze jest to możliwe. Co robić w takiej sytuacji? Warto poprosić o pomoc przyjaciółkę przyszłej narzeczonej lub jej siostrę, aby dyskretnie sprawdziła rozmiar pierścionka idealnego. Pamiętajmy, że musi on z lekkim oporem przechodzić przez staw palca i nie może uciskać jego nasady, dlatego pomiar wykonywany np. nitką raczej nie będzie miarodajny. Wielu jubilerów oferuje zmianę rozmiaru pierścionka. Jeśli więc przyszły narzeczony nieco się pomyli, prawdopodobnie nie będzie większych problemów z dopasowaniem biżuterii zaręczynowej.