Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?2017-11-08 14:02:39

Pierścionek zaręczynowy jest niezwykle ważny - w założeniu przecież, obdarowana nim kobieta będzie go nosić już zawsze.

Fason pierścionka

Pierścionki zaręczynowe dostępne są praktycznie u każdego jubilera, wybór jest więc ogromny. Decydując się na jakiś konkretny, określić trzeba przede wszystkim fason. Dobrze jest chociaż delikatnie podpytać wybrankę. Szczególnie, że podczas oświadczyn ważne jest, żeby trafić z rozmiarem pierścionka zaręczynowego (można go przecież powiększyć lub zmniejszyć, ale cóż to za efekt, kiedy wsuwa się pierścionek na palec i pasuje!). Jeśli przyszły narzeczony zamierza jednak postawić na stuprocentową niespodziankę i pierścionek zaręczynowy kupić na wzór rozmiaru jakiegokolwiek innego pierścionka swojej dziewczyny, musi wiedzieć, czy nosi ona ten element biżuterii na "zaręczynowym palcu" - w Polsce jest to serdeczny palec prawej ręki. Nie należy się bardzo martwić jeśli kupiony pierścionek zaręczynowy okaże się posiadać niewłaściwy rozmiar. W Polsce w zasadzie standardem jest możliwość skorzystania z darmowej korekty rozmiaru. Niektórzy producenci, jak sklep internetowy Auroria Diamonds, oferują nie tylko darmową usługę, ale i darmowy transport biżuterii, więc ta pomyłka nie będzie Ciebie nic kosztowała.

Różne są fasony pierścionków zaręczynowych. Oczywiście znaleźć można i całkowicie nietypową biżuterię, jednak najbardziej klasyczne modele to przede wszystkim takie, w których znajduje się jeden, okazały diament o szlifie brylantowym - czyli brylant. Już Marylin Monroe śpiewała, że "diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety" i przez lata nic się w tej kwestii nie zmieniło. Pięknie na palcu będzie się też prezentował pierścionek z kilkoma brylantami - jednym większym, umieszczonym centralnie i kilkoma mniejszymi. Do pierścionka zaręczynowego dobrać później można też obrączkę - tak, aby dało się oba elementy nosić razem. Wracając jeszcze do fasonu - jeśli wybieramy brylant, powinien on mieć piękną, subtelną oprawę. Obrączka pierścionka musi być delikatna, niepotrzebne są dodatkowe zdobienia, które odwracałyby uwagę od kamienia. Obrączka nie powinna być też masywna, ani zbyt szeroka.

Kruszec

Zasadą jest, że pierścionek powinien być złoty. Złoto jest bowiem kruszcem szlachetnym, przetrwa lata i ma niezaprzeczalną wartość. Pytanie na jaki rodzaj złota się decydujemy. To w zasadzie zależy od gustu partnerki. Jeśli nosi ona tylko żółte złoto, nie ma sensu "uszczęśliwiać" jej na siłę złotem różowym. Swego czasu wiele kobiet uważało, że najbardziej klasyczne i eleganckie są pierścionki zaręczynowe, do których produkcji wykorzystano białe złoto. Jednakże, żółte złoto znowu wraca do łask i sprzedaje się go więcej niż białego.

Czasem pary zastanawiają się jak dobrać obrączki - ona ma pierścionek z białego złota, on woli inny kolor - idealnym rozwiązaniem będzie dobranie pasującej do pierścionka zaręczynowego obrączki z łączonego kruszcu. Jeśli chodzi o samą próbę złota, ponieważ takiego wyboru również należy dokonać - najlepsze będzie 14-karatowe, to znaczy próby 585. Ten stop będzie bardzo trwały, a zarazem szlachetny.

Zasada 4c

Wybierając pierścionek zaręczynowy, decydujemy nie tylko o jakości kruszcu, ale i o jakości samego kamienia. Istotne są parametry, które pozwolą się zorientować w jakości brylantu. Opisuje się je według zasady 4c - cut, clarity, color, carat. Cut to szlif, optymalnie jeśli jest oznaczony co najmniej jako dobry. Clarity, czyli czystość diamentu - najlepszy stosunek cena/jakość posiada czystość SI. Color to kolor - najbardziej pożądane są diamenty bezbarwne i w tym wypadku dobrym wyborem jest barwa oznaczona jako H. Carat to z kolei masa - im wyższa wartość, tym bardziej imponujący brylant. Warto więc zorientować się w cenniku, a przede wszystkim - w guście ukochanej. Kiedy zdobędziemy tę całą wiedzę na temat pierścionka zaręczynowego możemy rozpocząć poszukiwania tego idealnego. Polecamy wziąć pod uwagę ofertę producentów biżuterii z brylantami, którzy umożliwiają zakup na swoich stronach internetowych. W poszukiwaniu pierścionków o wysokiej jakości i przystępnej cenie naszą uwagę przykuła oferta pierścionków zaręczynowych Auroria. Zakup bezpośrednio u producenta pozwala kupić pierścionek zaręczynowy posiadający parametry kamienia na bardzo wysokim poziomie w cenie dużo niższej niż na przykład w galerii handlowej.