Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Kamerzysta na wesele - jak wybrać i nie żałować?2017-08-16 11:46:20

Przygotowania do ślubu i wesela wiążą się w wieloma dylematami i decyzjami: jaką salę wybrać, ile osób zaprosić, czym pojechać do ślubu? Ten najpiękniejszy dzień w życiu trzeba uwiecznić, dlatego nie mniej ważny jest wybór kamerzysty. Jak znaleźć tego odpowiedniego i na co zwrócić uwagę, aby potem nie żałować?

 

Wybierając osobę, która sfilmuje nasze wesele przede wszystkim musimy najpierw zastanowić się, czego oczekujemy od pracy kamerzysty i na jakim filmie nam zależy. Sami musimy zdecydować, czy chcemy mieć długi kilkugodzinny reportaż ze ślubu, skrót zmontowanych najciekawszych momentów czy też jedynie kilkuminutowy ślubny teledysk.

Gdzie znaleźć kamerzystę na wesele?

W pierwszej kolejności warto popytać rodzinę i znajomych, być może ktoś zna kamerzystę, którego mógłby nam polecić. Warto także obejrzeć filmiki ze ślubu znajomych, aby zobaczyć, jak takie nagrania wyglądają, czego można oczekiwać i wyrobić sobie wstępną opinię na temat tego, co nam się podoba, a czego wolelibyśmy uniknąć.

Pomoc w poszukiwaniu kamerzysty znajdziemy również w internecie. Warto opierać się na wiarygodnych i sprawdzonych portalach ślubnych, takich jak np. Wedding.pl. Znajdziemy tam porady dotyczące wyboru kamerzysty, a także będziemy mogli wyszukać najlepszych usługodawców w swojej okolicy. Wystarczy wskazać konkretne miasto – np. Warszawa https://wedding.pl/kamerzysta-na-wesele/warszawa. Kamerzyści zazwyczaj posiadają też swoją własną stronę internetową oraz profil na Facebooku czy Youtubie, gdzie można obejrzeć przykładowe filmy ich autorstwa. Na tej podstawie możemy wybrać kamerzystę, których filmiki zrobiły na nas największe wrażenie i które najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom. Najlepszy kamerzysta to taki, który będzie kreatywny, profesjonalny, a także doradzi nam i zainspiruje nas nowymi, ciekawymi pomysłami.

Na spotkaniu z kamerzystą należy szczegółowo przedstawić, czego oczekujemy i na jaki efekt końcowy liczymy. Warto dopytać kamerzystę, jakie posiada doświadczenie w kręceniu filmów ślubnych, jakim sprzętem dysponuje i czy posiada zapasowy na wypadek jakichś nieprzewidzianych zdarzeń, czy możliwe jest nagrywane np. w 3D i jakości HD. Ważny jest również czas, w jakim uzyskamy zmontowany film. Powinniśmy wcześniej obejrzeć co najmniej kilka filmów autorstwa danej osoby, aby zobaczyć, czy styl kręcenia i jakość nagrania nam odpowiada. Jeśli decydujemy się np. na teledysk ślubny to powinniśmy zapytać, jakie pomysły na taki teledysk ma kamerzysta, czy możliwe jest dla niego zrobienie kilku ujęć do filmiku także w plenerze czy podczas przygotowań do ceremonii. Wszystkie pomysły na film ślubny powinny być omówione z kamerzystą. Bardzo ważna jest również otwartość i podejście kamerzysty do klienta, para musi ocenić, czy dobrze rozumie się z kamerzystą, bo świetnie układająca się współpraca między nimi to podstawa dobrego nagrania ślubnego. Podpisując umowę  i ustalając cenę usługi warto szczegółowo ustalić, na ile godzin wynajmujemy kamerzystę i ile trzeba będzie płacić za ewentualne dodatkowe godziny jego pracy.

Poszukiwania kamerzysty warto rozpocząć jak najwcześniej, aby mieć czas zapoznać się z filmami danej osoby, określić swoje oczekiwania czy dokładnie sprawdzić ofertę. O radę, co do filmiku można poprosić rodzinę i znajomych, pamiętajmy jednak, że gusta są bardzo różne i to, co spodobało się komuś, niekoniecznie przypadnie do gustu nam. Film z wesela musi być przede wszystkim spełnieniem marzeń młodej pary. Bardzo ważna jest również jakość, w końcu film ze ślubu ma ukazywać piękno najważniejszego dnia w naszym życiu i musi być wspaniałą pamiątką na długie lata.