Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Nagrywanie ślubu oraz wesela dronem2017-06-24 14:35:40

Coraz więcej nowych technologi mamy pod ręką, a nasi klienci mają coraz większe wymagania. Jestem z tego zadowolony bo mogę się rozwijać.

Od lat zajmuje się wideofilmowaniem wesel oraz ślubów. Wiem, że oprócz umiejętności i doświadczenia potrzebny jest nowy oraz profesjonalny sprzęt. 


Również idąc z duchem czasu i nowych technologii  do swojej firmy zainwestowałem oraz zakupiłem drona.  Aby móc obsługiwać tą latającą kamerkę musimy odbyć szkolenie, aby zdobyć wszystkie odpowiednie licencje. 


Urządzenia z którego korzystam charakteryzuje się dużą masą oraz posiada wiele śmigieł,  dzięki temu lot jest bardzo stabilny. Drugą ważną rzeczą jest kamera, która jest wbudowana w to urządzenie. Najlepiej było by, aby kamera nagrywała w rozdzielczości 4K, oraz była ruchoma dzięki czemu nie zależnie od lotu możemy obserwować punkt zainteresowania.

Bardzo często Państwo młodzi pytają o to czy jest możliwość nagrywania dronem,  ale są i tacy którzy jeszcze nie zdają sobie sprawy, że istnieje coś takiego. Jeszcze parę lat temu nagranie z takiej wysokości było nie możliwe, albo bardzo kosztowne używano do tego helikopter, bądź specjalnych wysięgników. Aktualnie możemy robić dowolne ujęcia z powietrza za naprawdę nie wielkie pieniądze. Są sytuacje kiedy nie możemy użyć drona do nagrań z powodu dużego wiatru bądź deszczu. 


Kiedy podczas wesela bądź ślubu możemy używać nagrań z powietrza ? 

- Ujęcie kiedy Pan młody przyjeżdża po swoją przyszłą żonę, która jest w swojej wymarzonej sukni ślubnej. Chwila w której razem Państwo młodzi wychodzą z domu uśmiechnięci, na nich czeka cała rodzina. Warto w tym momencie złapać ujęcie z powietrza całego otoczenia. 


Jedno najlepsze z ujęć udało mi się stworzyć w chwili kiedy para młoda jest w drodze  do kościoła i podczas jazdy otworzył się automatycznie bagażnik, a z niego wyleciały czerwone balony w kształcie serc które były napełnione helem (efekt niesamowity). 

- Kościół  - bywa tak że,  Państwo Młodzi bardzo długo zastanawiają się nad wyborem Kościoła w której odbędzie się ślub. Ujęcia z lotu ptaka pozwalają na zachowanie momentu kiedy to nowożeńcy dojeżdżają do kościoła. Odpowiednia chwila jest również kiedy wchodzą do świątyni, oraz z niej wychodzą. Później mamy bardzo dużo czasu podczas składania życzeń, możemy wtedy podkreślić architekturę budowli kościoła i stworzyć ciekawe ujęcia. 

Przyjazd gości oraz Państwa młodych na sale weselną. 

Nowe technologie pozwalają mi na nowe, ciekawsze oraz efektowne ujęcia. Nie warto ograniczać się tylko do standardowych nagrań, oraz zdjęć. 


Klienci mają coraz więcej wymagań, warto je spełniać bo przecież to ich dzień !