Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Najpopularniejsze błędy popełniane podczas wyboru biżuterii na prezent2017-10-03 22:15:13

Zbliża się ślub siostry lub przyjaciółki? A może próbujesz wybrać prezent dla swojej przyszłej żony? Bez względu na okazję – szukając biżuterii wybierz dobry sklep z biżuterią i zadbaj o to, by nie popełnić popularnych błędów, które mogą zniszczyć radość z prezentu i twoją kieszeń…

 

1. Nie kupuj byle gdzie

Sklep z biżuterią to podstawa. Gdy zamierzasz wybrać się na zakupy twoim punktem orientacyjnym powinien być porządny sklep z biżuterią ślubną. Odwiedzić takich miejsc zanim dokona się zakupu powinno się co najmniej kilka, aby zrobić research, wypytać o wszystko i obejrzeć dostępne kolekcje.

To, co ważne, to czy sklep z biżuterią uwzględnia zwroty i reklamacje, a także dokonuje wymiany biżuterii, czy dopasowuje biżuterię do klienta, nawet po dokonaniu zakupu, czy obliguje się do napraw zwykłego zużycia np. pierścionka przez określony czas itd.

Te wszystkie informacje pozwolą ci podjąć decyzję. Sklep z bizuteria ślubną nie może być wybrany na chybcika, nie może to być pierwszy lepszy punkt sprzedaży. Nie chodzi tutaj tylko o wybór kolekcji biżuterii, lecz także, a nawet przede wszystkim i aspekty prawne i twoją kieszeń… Warto zabezpieczyć się na różne wypadki. Pamiętajmy, że to tylko biżuteria – może być zły rozmiar, ciut inny model niż chce kobieta itd., a daną biżuterię trzeba oddać lub wymienić. Dlatego warto upewnić się, że sklep z biżuterią na to pozwala.

2. Poznaj gust obdarowanej

Jednym z częstszych błędów popełnianych przez panów jest nieznajomość gustu własnej partnerki. Nie idź do sklepu i nie pytaj sprzedawczyni o to, co jej się podoba, bo to wcale nie oznacza, że twojej partnerce będzie podobało się to samo. Każda kobieta ma inny gust – jedna lubią dużą biżuterię, inne małą, jedne lubią ekstrawagancję i unikatowość, inne klasykę i subtelność. Spróbuj przed zakupem zrobić research w biżuterniczce swojej kobiety, poznaj jej ozdoby i kup coś w danym stylu, który lubi.

3. Określ swój budżet

Zanim odwiedzisz sklep z biżuterią zrób jeszcze jedno – określ swój maksymalny budżet na prezent. Nie można chodzić po sklepach, jeżeli nie wie się, ile chce się wydać. Z góry załóż jakąś kwotę, dopiero wtedy proś o pokazanie kolekcji, która jest możliwa do nabycia do tej sumy. Oszczędzi ci to czasu i nerwów, a także ułatwi wybór, bo przesieje te wyroby, które są za drogie. Poza tym często się zdarza, że brak określenia kwoty pieniędzy na prezent skutkuje późniejszą frustracją. Wybór jest ogromny, chcemy sprawić radość partnerce i wydaje nam się, że droższe to znaczy lepsze. Lepiej od razu zrezygnować z tego typu rozmyślań i wybrać to, na co nas stać.