Masz firmę ślubną?
Planowanie czas zacząć! znajdź oferty z Twojej okolicy
Pasaż ślubny
Wizytówki
Oferty z komisu
Czego szukasz?

Wyszukiwanie zaawansowane »
Wybór miejsca przyjęcia weselnego 2019-04-05 08:32:01

Dzień ślubu i wesela, jest tym momentem w życiu, który pamięta się na zawsze. Dlatego każdy pragnie, aby wydarzenie to było bardzo udane. Jak się to niego przygotować? Oprócz wewnętrznych wzruszeń i emocji związanych ze zmianą swojego stanu cywilnego, głowy przyszłych państwa młodych zaprzątają problemy związane z praktycznym przygotowaniem tego wydarzenia.

Zazwyczaj przed ustaleniem konkretnej daty ślubu, trzeba określić miejsce wesela. Akurat sal weselnych jest w ofercie bardzo dużo, to warto odpowiednio wcześnie ją wybrać. Dobrze jest mieć wybór i zdecydować się w końcu na miejsce, które w pełni sprosta oczekiwaniom. A oczekiwania wolno mieć i nawet te najbardziej śmiałe, mogą zostać spełnione. Chodzi przede wszystkim o styl w jakim sala weselna jest urządzona, jak też jej wielkość czy w końcu cena.

Na co się zdecydować. Przede wszystkim warto dopasować wielkość sami do liczby gości. Nawet najwspanialsze wnętrze, będzie się niezbyt dobrze prezentowało, gdy gości będzie niewielu. Szczególnie widoczne to będzie na filmach z wesela i na fotografiach. Nie ma nic pozytywnego w wielkim rozproszeniu gości, którzy w takiej chwili raczej powinni bawić się razem. Nie znaczy to wcale, że goście maja się wzajemnie rozpychać łokciami. Wszelka skrajność nie jest wskazana i najlepiej wyważyć złoty środek.

Prawie każda sala na wesele współpracuje z ekipą przygotowującą menu. Nierzadko nawet w tym temacie obowiązuje jedna umowa. Jest to bardzo wygodne wyjście. W umowie dobrze jest określić wszystkie szczegóły i raczej nie polegać na gołosłownych obietnicach, chociażby nawet brzmiały szczególnie przekonująco. Uprzejmości są jak najbardziej w porządku, ale w praktyce mogą zaistnieć szczególne okoliczności i dlatego warto mieć wszystko na papierze. W tego typu działaniach jednymi z ważniejszych kwestii są finanse. W umowie, te kwestie powinny być dokładnie określone. Chodzi tutaj między innymi o rodzaj i ilość dań a także inne dodatkowe usługi.

Jeżeli sala posiada przynależne jej miejsca noclegowe, to większość kłopotów z noclegiem gości jest rozwiązana. Zazwyczaj jednak takich miejsc nie jest tyle ile potrzeba i w takim przypadku przyda się hotel na wesele. Najlepiej byłoby, gdyby znajdował się w niezbyt dużej odległości od sali weselnej. Ideałem byłoby, w miarę szybkie i bezpieczne dotarcie tam pieszo.