Wesele w plenerze – główne zalety

Wesele w plenerze kojarzy się z uroczystością ślubną niczym z bajki. Zapewne każda mała dziewczynka kiedyś o nim marzyła, obserwując w filmach, jak zakochana w sobie para przyrzeka sobie dozgonną miłość i wierność na piaszczystej plaży w towarzystwie egzotycznych palemek i głębi oceanu. Oczywiście uroczystość plenerowa nie musi dokładnie tak wyglądać. Równie dobrze można zorganizować ją po prostu na atrakcyjnej polanie lub nad polskim morzem. A czy warto? Z pewnych powodów na pewno. A oto kilka głównych zalet organizacji uroczystości weselnej w plenerze.

Nieograniczone miejsce

Pierwsza z nich to możliwość uzyskania olbrzymiej ilości miejsca. A wesela zdecydowanie go wymagają. Dziś bierze w nich udział nie tylko najbliższa rodzina, ale często też ta dalsza, a oprócz tego znajomi, przyjaciele czy nawet szefostwo bądź koledzy z pracy. Wszyscy chcą zobaczyć, jak znana im para przyrzeka sobie miłość do końca swoich dni. Takie huczne uroczystości weselne wymagają więc odpowiedniej lokalizacji, a często nawet największe sale hotelowe nie są w stanie pomieścić olbrzymiej ilości gości. Co innego plener. Tutaj miejsca zawsze jest pod dostatkiem. Nie trzeba więc obawiać się, że dla kogokolwiek zabraknie wolnej przestrzeni. Cztery zamknięte ściany przestają być ograniczeniem – a gdy ograniczenia nie występują, można rozpocząć wspaniałą szaloną zabawę do białego rana.

Niezapomniane wspomnienia

Drugi, zapewne kluczowy dla wielu osób atut wesel w plenerze to ich niepodważalna wartość estetyczna. Każde wesele w plenerze potrafi stać się niezapominanym przeżyciem wizualnym. Nic nie jest bowiem w stanie konkurować z pięknem samej natury i czystej przyrody. Nie zastąpią tego wszystkiego nawet najlepiej wystrojone sale hotelowe, przepełnione bogato zdobioną sztukaterią i drogimi dekoracjami. Wesele w plenerze to prawdziwa gratka dla osób lubiących samodzielnie aranżować przestrzeń. Pozwoli im ono na wykazanie się sporą kreatywnością. Plenerową miejscówkę można przecież udekorować i uszykować w zupełnie dowolny sposób, nadając jej wyjątkowego klimatu.

Zorganizowanie uroczystości weselnej w plenerze będzie mieć też jednak swoje gorsze strony. Jedną z nich są koszty takiego przedsięwzięcia. Mając w planach zorganizowanie uroczystości weselnej w plenerze, trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Wszystko tutaj kosztuje – nawet wynajęcie namiotu czy przygotowanie toalet. Taka impreza bywa więc bardziej wymagająca pod względem organizacyjnym. A nie każda przyszła para młoda ma czas na to, by zajmować się takim detalami i drobnostkami.

Redakcja slubnytarg.pl