Co Polacy uważają za eleganckie zaproszenia ślubne?

Przygotowania do wesela idą pełną parą. Kolejnym krokiem na Waszej ślubnej liście jest wybór zaproszeń ślubnych? To idealny moment aby zastanowić się w jaki sposób zrobić dobre wrażenie na gościach, gdy będziecie ich prosić o obecność na ślubie. Zaproszenia ślubne mają naprawdę wielką moc – są zapowiedzią uroczystości i czekającego Was przyjęcia. Na co zdecydować się przy ich wyborze? Iść w trendy, które zmieniają się co roku czy pozostać wiernym swojemu poczuciu estetyki?

Jakie style ślubne są eleganckie?

Coraz częściej pary młode podczas poszukiwań papeterii i dodatków ślubnych decydują się na stylowe i ponadczasowe rozwiązania, które bez względu na panujące trendy, idealnie wpiszą się w wybrany przez narzeczonych motyw przewodni wesela. Jakie style papeterii wybrać, aby wpisywały się w ten nurt? Trudno zliczyć ilość stylów, która jest obecnie na rynku ślubnym. Są jednak takie, które przez większość osób są bezsprzecznie uważane za niezwykle wyrafinowane i wpiszą się w niejeden ślub i wesele.

 • zaproszenia glamour – najczęściej stosowanym połączeniem kolorystycznym w zaproszeniach ślubnych jest biel i złoto/srebro. Wyglądają jak małe dzieła sztuki, są niezwykle luksusowe. Należy jednak pamiętać, aby wybrać takie, które nie przytłoczą ilością ozdób, a zachwycą swoją formą i detalami.
 • zaproszenia minimalistyczne – zaproszenia ślubne, które bronią się same. Zachwycają swoją prostotą i delikatnością. Jednocześnie są niezwykle uniwersalne. Te delikatne zaproszenia ślubne idealnie skomponują się z wieloma stylami – boho, rustykalnym, a nawet motywem industrialnym.
 • zaproszenia kaligrafowane – to kwintesencja elegancji! Piękne, ręcznie barwione naturalne papiery (może bawełniane o surowej strukturze albo ręcznie czerpane?) w połączeniu z wypisanym odręcznie tekstem zaproszenia i floraturami (ozdobnikami) pozwalają na uzyskanie niezwykłego efektu!
eleganckie zaproszenia ślubne

Co jest wyznacznikiem eleganckich zaproszeń?

Oto kilka podpowiedzi, na co warto zwrócić uwagę, jeśli decydujecie się na takie zaproszenia ślubne dla swoich gości:

 • postawcie na minimalizm! Zaproszenia będą jednocześnie dyskretne i wyrafinowane
 • wybierzcie wzory zaproszeń, które mają delikatne akcenty, nie są zbyt krzykliwe
 • postawcie na delikatne kolory z jednym mocniejszym, który ożywi zaproszenie, może np. złote lub srebrne akcenty?
 • zwróćcie uwagę na czcionki, aby były wyraźne i łatwe do odczytania
 • możecie zdecydować się na proste kartki ślubne wypisane ręcznie, których jedyną ozdobą będzie ornament lub delikatna wstążka
 • możecie postawić na wzory z półtransparentnymi kartkami lub kopertami – nadadzą one stylu i klasy i będą jednocześnie nieoczywistym wyborem
 • możecie wybrać zaproszenia ślubne ze stemplem lakowym. Papeteria zyska na elegancji i majestacie. Często dostępne są nie tylko gotowe stemple ale także personalizowane, np. z Waszymi inicjałami
 • zwróćcie uwagę na jakość materiałów, z których są wykonane zaproszenia ślubne. Przemyślany design to nie wszystko! Słabej jakości papiery czy koperty mogą zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się projekt zaproszenia
 • wybierzcie zaproszenia na ślub współgrające z wystrojem sali, w której będzie się odbywała uroczystość.
zaproszenia ślubne

Stwórz stylowe zaproszenia ślubne z Blooming Elegant!

W swojej ofercie mamy dostępne gotowe i indywidualne projekty papeterii ślubnej, które mogą się wpisać w wiele wybranych przez Was stylów weselnych. Elegancję trudno zdefiniować – musi ona wywołać konkretny efekt i podniosły nastrój zarówno u Was jak i zapraszanych weselników. Tworzone przez nas zaproszenia staramy się tworzyć z Wami i przede wszystkim dla Was, dlatego elegancja objawiać się będzie w różnej formie w zależności od tego, co lubicie – u jednych będzie to minimalistyczny projekt z wstążką szyfonową u kolejnych surowy styl ze złoceniami, kaligrafią i stemplem lakowym. Bez względu na to, na co się zdecydujecie, Blooming Elegant będzie starał się stworzyć niezapomnianą papeterię ślubną, która będzie z Wami w tym szczególnym dniu!

Redakcja slubnytarg.pl