Strona główna
Wesele
Tutaj jesteś

Wstążki na wesele – wybierz piękne dekoracje na przyjęcie ślubne!

Wesele Data publikacji - 27 lutego 2023 Autor - Redakcja slubnytarg.pl
Wstążki na wesele

Wesele to uroczystość, podczas której wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. A rzeczy, o które należy zadbać, jest naprawdę wiele. Jedną z nich są dekoracje! Tych z kolei nie byłoby bez pięknych wstążek. Zobacz, jak stworzyć wspaniałe ozdoby na wesele właśnie z użyciem wstążek i dowiedz się, czym kierować się przy ich wyborze. 

Wstążki na wesele — zastosowanie 

Wstążki to element, którego nie może zabraknąć na weselu. Są niezbędne do wykonania różnego rodzaju dekoracji i nie tylko. To właściwie jeden z najlepszych i najtańszych sposobów na to, by wykonać imponujące ozdoby ślubne. Wstążki na wesele mają mnóstwo zastosowań. Można wykorzystać je na naprawdę wiele sposobów. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji. 

Zdobienie sali weselnej 

Oczywiście pierwszym sposobem na wykorzystanie wstążek na weselu, jest udekorowanie nimi sali weselnej. Tutaj mamy ogromne pole do popisu, ponieważ jedynym ograniczeniem jest właściwie tylko nasza wyobraźnia. Wstążki są bowiem rzeczą, która daje wiele różnych opcji. Można wykorzystać je do wiązania różnych elementów, robienia pięknych kokard, a także tworzenia fantazyjnych okryć i dekoracji na stoły. 

Grube wstążki bardzo często wykorzystywane są do zdobienia krzeseł na sali weselnej. Zwykle wiąże się je na tyłach ich oparć. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że nie tylko krzesła, ale cała sala wygląda jeszcze piękniej i spójniej. 

Nieodłączny element bukietów 

W dniu ślubu warto wykorzystać też wstążki do kwiatów. Dotyczy to zarówno głównego bukietu panny młodej, jak i wszystkich tych, które znajdą się na sali weselnej. Kokardy można z łatwością dobrać do stylistyki takich wiązanek, dzięki czemu będą one tworzyć stylową aranżację, a dodatkowo wzmocni to cały efekt. 

Ozdoba do zaproszeń 

Wstążki mogą zdobić także zaproszenia ślubne. To bardzo ciekawy pomysł, by użyć ich w ten sposób. Dzięki temu karty będą wyglądać jeszcze piękniej. Oczywiście wstążki najlepiej użyć na części głównej zaproszenia, a nie na kopercie. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy wręcza się zaproszenie osobiście. Wtedy wstążka na kopercie będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem. 

Na co zwrócić uwagę wybierając wstążki na wesele? 

Wstążki dostępne są w dosłownie setkach, a nawet tysiącach wariantów. Z tego też powodu szukanie idealnych do dekoracji ślubnych może być ogromnym wyzwaniem. Trzeba bowiem przebić się przez mnóstwo wzorów i modeli. Dlatego też, by ułatwić sobie to zadanie, wybierając wstążki na wesele, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

W pierwszej kolejności najlepiej zastanowić się, jakie wstążki będą pasować do reszty wystroju sali oraz motywu przewodniego, czy też po prostu stylistyki całego wesela. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie ustalić, główne kryteria poszukiwań. Najważniejszym punktem jest oczywiście kolor. Może być to tylko jeden, lecz w wielu różnych odcieniach. Mogą być to również wstążki kolorowe. W tym przypadku warto jednak zadbać o odpowiedni dobór barw. 

Kolejna niezwykle ważna sprawa to materiał. W sklepach znajdziemy wstążki wykonane z różnych tkanin. W charakterze ozdób weselnych najczęściej wykorzystuje się wstążki szyfonowe. Są półprzezroczyste, co dodaje lekkości i fantastycznie prezentuje się na zdjęciach. Ostatnio bardzo popularne są także wstążki jutowe. Fantastycznie sprawdzą się one przede wszystkim w towarzystwie aranżacji w stylu boho i rustykalnym. Jeśli zaś aranżacja sali weselnej jest w stylu glamour, to najlepszym wyborem będą wstążki satynowe lub welurowe. Prezentują się bowiem one niezwykle elegancko.

Materiał zewnętrzny

Redakcja slubnytarg.pl

Nasi redaktorzy na stronie slubnytarg.pl to zespół specjalistów z pasją do organizacji ślubów i wesel. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w branży ślubnej i wyjątkowe umiejętności w planowaniu i koordynacji tego wyjątkowego wydarzenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?