Plakat ślubny, który powita gości na sali weselnej

Organizacja wesela – czasem wielka przyjemność, a czasem trud podejmowania decyzji. Tę jedną decyzję postaramy się ułatwić: tablica powitalna na wesele to absolutny must have współczesnego ślubu. Piękna, funkcjonalna i sentymentalna – właśnie taka może być i warto wykorzystać jej ogromny potencjał w tworzenia klimatu uroczystości. Przyjrzyjmy się dziś pomysłom na plakat ślubny oraz jego wykorzystanie podczas wesela… i nie tylko!

Plakat ślubny to swoisty znak rozpoznawczy wesela, który informuje wszystkich przybyłych gości, że to właśnie tutaj odbywa się przyjęcie tej konkretnej pary młodej. Jest to wbrew pozorom bardzo przydatne – domy weselne, restauracje i hotele dysponują dziś wieloma salami, a niejednokrotnie w jednym kompleksie odbywa się kilka uroczystości naraz. Jeśli nie chcecie, by Wasi goście zabłądzili po dojechaniu na miejsce – koniecznie postawcie tablicę powitalną przed wejściem do Waszej sali lub budynku, w którym odbywa się wesele. 

Jak wygląda plakat ślubny? 

Plakat ślubny to duży wydruk, na którym znajdują się zwykle imiona nowożeńców i data ślubu. Ten element weselnego wystroju nabiera indywidualnego charakteru dzięki personalizacji – poza imionami i datą warto dodać do niego rozpoznawalne elementy, np. motywy graficzne obecne na zaproszeniach, kolory bukietu panny młodej czy inne dekoracje przewijające się podczas uroczystości. Pięknie będzie również wyglądał bliski parze młodej cytat o miłości. 

Jak wyeksponować tablicę powitalną na wesele? 

Popularnym sposobem jest umieszczenie plakatu na drewnianej sztaludze lub innym stojaku. Tablicę można umieścić w antyramie, ale zdecydowanie bardziej eleganckie będzie oprawienie go w porządną drewnianą ramę, która podkreśli wagę uroczystości i doda charakteru temu elementowi wystroju. 

Plakat można również powiesić przy wejściu, o ile przed Waszą salą weselną znajdzie się na to miejsce. Być może w holu znajduje się jakiś duży obraz – w takiej sytuacji możecie porozmawiać z managerem sali o możliwości zdjęcia go i zastąpienia Waszym ślubnym plakatem na czas trwania uroczystości. 

Dlaczego warto zamówić ślubny plakat? 

Plakat ma informować o uroczystości, ale także zdobić wejście do sali. Goście często robią sobie w tym miejscu zdjęcia – to piękna pamiątka! 

Jednak rola plakatu ślubnego nie kończy się na sali weselnej. Odpowiednio zaprojektowany i pięknie oprawiony może później stać się niepowtarzalną pamiątką dla młodej pary. Po uroczystości plakat może trafić do domu nowożeńców i zawisnąć na jednej ze ścian salonu bądź sypialni, przypominając każdego dnia o tym pięknym dniu. 

Co jest ważne podczas projektowania plakatu w Empik Foto? 

Tablica powitalna na wesele powinna harmonizować z całą papeterią ślubną, taką jak zaproszenia, winietki czy menu. Powinna odzwierciedlać styl, kolorystykę i motywy przewodnie wesela. Nie zapomnijcie o umieszczeniu na plakacie imion nowożeńców oraz daty ślubu! I koniecznie… dobrze się bawcie podczas wykonywania projektu. Bo przygotowania do ślubu i wesela powinny być przede wszystkim przyjemnością i etapem, podczas którego jeszcze mocniej zbliżacie się do siebie.

Artykuł partnera

Redakcja slubnytarg.pl