Najciekawsze zabawy weselne

Do tej pory zabawy weselne kojarzyły ci się z podpitymi wujkami, próbującymi nie przewrócić się w trakcie żenujących walk o nagrody w postaci napojów wyskokowych? Jeśli tak, to prawdopodobnie wolałabyś uniknąć tego wszystkiego na swojej uroczystości ślubnej. Pragniesz, by wszyscy goście świetnie się bawili, ale jednocześnie nie zamierzasz proponować im takich rozrywek, które u ciebie wywołują silne zażenowanie. Na szczęście istnieją też zabawy na wesele z klasą. Są równie ciekawe, ale największa ich wartość kryje się w tym, że potrafią błyskawicznie zintegrować ze sobą kompletnie obcych ludzi.

Ciekawe zabawy weselne

Do pierwszej z tych zabaw potrzebujesz wyłącznie jabłka. Nazywa się ona „Kuszeniem Adama” i jest rozrywką przeznaczoną dla par. Jabłko przywiązuje się do sznurka lub linki, a następnie wręcza się je kobiecie, która ma je trzymać. Zadaniem jej partnera jest spożycie całego owocu bez użycia rąk. Nie wolno pomagać sobie także nogami – mężczyzna musi tak skonsumować jabłko, by ani razu go nie dotknąć. Możesz też zwiększyć poziom trudności zabawy, specjalnie wybierając dorodne sztuki owoców.

Druga zabawa jest jeszcze mniej kontrowersyjna niż pierwsza. Polega na zwykłym tańcu, ale haczyk tkwi w tym, że odbywa się on na… gazecie. Przygotuj sobie większą ilość makulatury, bo na pewno ci się przyda. Każda para otrzymuje bowiem jedną gazetę, którą musi rozłożyć na podłodze – staje się ona ich własnym parkietem. Zabawę wygrywa ta dwójka, której uda się tańczyć przez najdłuższy czas. Oczywiście w żadnym momencie nie można wykroczyć stopą poza gazetę.

Standardowe zabawy

Możesz także sięgnąć po te zupełnie standardowe zabawy na wesele, które znane są bardzo dobrze każdemu. Jednym z takich „klasyków” są gorące krzesła. Rozkładasz większą ilość krzeseł i ustawiasz je w kółku, a gdy muzyka zaczyna grać, goście chodzą wokół nich i próbują znaleźć dla siebie miejsce. Gdy nastaje cisza, muszą usadowić się na jednym z krzeseł. Po każdej rundzie jedno z krzeseł jest zabierane. A gdy dla kogoś zabraknie miejsca do siedzenia – odpada on z gry.

Tak naprawdę jednak te wszystkie zabawy weselne nie są absolutnie niezbędne czy konieczne. Jeżeli żadna z nich nie trafia w twój gust, bo wolisz kameralne i spokojne zabawy, nie musisz wcale proponować tego rodzaju rozrywek gościom. Zwykłe tańce powinny w zupełności im wystarczyć. Dobry zespół muzyczny potrafi odwalić całą robotę, bo to właśnie muzyka grana na żywo bywa najlepszą rozrywką. Stwórz więc taką uroczystość weselna, która tobie będzie najbardziej odpowiadać.

Redakcja slubnytarg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.