Bukiet ślubny – nieodłączny element stylizacji Panny Młodej

Bukiet ślubny jest niezwykle ważnym elementem stylizacji. Musi on zostać dopasowany do sukni ślubnej, a także musi odpowiadać gustowi. Wybierając bukiet ślubny mamy do dyspozycji róże, tulipany, lilie, a nawet polne kwiaty.

Jaki bukiet ślubny wybrać?

Dlatego, że wzrok gości będzie skupiony na stylizacji Panny Młodej, dlatego ważne jest aby bukiet współgrał z suknią ślubną. Można w tej sytuacji postawić na bukiet klasyczny, który obecnie jest najbardziej popularny. Na bukiet składają się mniejsze kwiaty, które ułożone są w kształcie półkuli. Taki bukiet sprawdzi się zarówno w przypadku klasycznych dopasowanych sukni, jak i rozkloszowanych w typie księżniczki.
Powszechnie wybieranym bukietem jest również taki ułożony z polnych kwiatów. Bukiet taki jest prosty, ciekawie ułożony oraz w stylu boho. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku gdy suknia również w tym stylu będzie, a ślub będzie miał motyw rustykalny.
Popularnym również bukietem jest bukiet asymetryczny. Charakteryzuje się on chaotycznym lecz przemyślanym ułożeniem kwiatów. Idealnie będzie współgrał z sukniami pudrowymi.
Kolejnym bukietem do wyboru jest bukiet długi. Jest podobny do klasycznego bukietu, ale posiada znacznie dłuższe kwiaty.Jest zarówno konkretny, jak i elegancki, co kontrastuje z prostota kwiatów oraz ich kolorem. Polecany jest przede wszystkim wysokim Pannom Młodym.
Bukiet kaskadowy z kolei charakteryzuję się kaskadowym ułożeniem kwiatów. Ze względu na pionowe ułożenie kwiatów idealnie podkreśli wzrost Panny Młodej. Bukiet kaskadowy jest zarówno klasyczny, jak i elegancki. Dlatego idealnie będzie pasował do sukni z welonem.
Wybierając bukiet ślubny warto zwrócić uwagę na trzy kwestię: kolor, styl i kształt bukietu oraz dostępność danych kwiatów.

Jaki kolor kwiatów wybrać?

Kolor kwiatów musi współgrać z urodą Panny Młodej. Gdy kobieta posiada ciemne włosy oraz mocne rysy twarzy powinna postawić na mocne i żywe kolory kwiatów. Natomiast blondynka o jasnej karnacji zdecydowanie bardziej będzie pasował bukiet o kwiatach delikatnie pastelowych.
Styl i kształt bukietu powinno dobierać się do sukni ślubnej, tak aby wszytko tworzyło spójną całość. Wielkość bukietu musi być dostosowana do wzrostu Panny Młodej a także od rodzaju sukni ślubnej. Bukiet zbyt duży może odwracać uwagę od Panny Młodej.
Dostępność kwiatów , na których będzie nam zależało jest niezmiernie istotna przy planowaniu nie tylko bukietu, ale też motywu przewodniego ślubu. Najlepiej wziąć pod uwagę te rodzaje kwiatów, które w danym okresie będą łatwo dostępne.

Redakcja slubnytarg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.