Figurki na tort weselny – śmieszne czy klasyczne?

Ślub to bez wątpienia jedna z najważniejszych chwil w całym życiu. Nic zatem dziwnego, że chcemy,, aby w tym dniu wszystko było idealnie zaplanowane i zorganizowane. Pośród wielu dylematów przyszłych nowożeńców, dużo kwestii budzi tort weselny. I nie chodzi bynajmniej o wybór smaku, ale również o jego dekorację. Rozwiązaniem tych wątpliwości są figurki na tort. Równie efektowne, co uniwersalne i dostępne w wielu wariantach stylistycznych.

Jak to jest z dekoracją tortu?

Stojąc przed koniecznością wyboru ozdób na tort weselny, przede wszystkim należy kierować się spójnością i dopasowaniem do motywu przewodniego. Jeśli zatem przyjęcie utrzymane jest w granatowym czy złotym kolorze, figurki na tort powinny posiadać podobną estetykę. Wszelkiego rodzaju toppery cieszą się wśród młodych ogromną popularnością. Nie tylko bowiem skutecznie rozwiązują problem dekoracji tortu, ale również ładnie wyglądają. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście starannie wykonane figurki Pary Młodej. W zależności od własnych preferencji (i poczucia humoru) mogą być proste i eleganckie albo przeciwnie – śmieszne i dość nietypowe. Są to m.in. figurki na tort ukazujące małżonków jadących traktorem lub grających w piłkę nożną.

Jakie ozdoby na tort wybrać?

Choć w sklepach możemy spotkać się z bogatą ofertą, a trendy ślubne co rusz przedstawiają przyszłym nowożeńcom inne pomysły, to jednak warto pozostać przy własnych preferencjach i upodobaniach. Jeśli zatem posiadamy duży dystans do siebie ( i otaczającego świata), warto zdecydować się na kupno zabawnych figurek na tort. Prezentują się efektownie, a do tego, z pewnością wywołają uśmiech na twarzy zgromadzonych gości. Przy ich wyborze, należy mieć na uwadze szczególną ostrożność. Granica między śmieszną dekoracją a kiczem jest niestety bardzo cienka i szybko można ją przekroczyć… Mowa tu chociażby o ozdobach, które są dwuznaczne. Tego typu dodatki o wiele lepiej sprawdzą się na nieformalnych imprezach, jak chociażby wieczór panieński czy kawalerski niż na eleganckim, pieczołowicie zorganizowanym weselu.

Jeśli nie figurka na tort, to co?

Dla niektórych figurki na tort nie są najlepszą propozycją. Poszukują czegoś innego, co bardziej wpisałoby się w ich osobiste preferencje. Dlatego pod uwagę można wziąć inne dekoracje, jak chociażby toppery z napisami. Podobnie jak figurki, efektownie wykańczają weselny tort i z łatwością można je dopasować do motywu przewodniego przyjęcia.

Redakcja slubnytarg.pl