Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to niezwykle ważny i emocjonujący moment. Zarówno dla oświadczającego się, jak i przyjmującej oświadczy. Żadne jednak nie mogą obyć się bez pierścionka zaręczynowego. Wielu panów ma jednak ogromy problem z jego wyborem. Podpowiadany zatem czym kierować się wybierając idealny pierścionek zaręczynowy.

Jaki kolor złota?

Największą popularnością cieszy się zdecydowanie złoty pierścionek zaręczynowy. Trzeba jednak wiedzieć, że złoto może mieć różny kolor, a jego wybór nie może być przypadkowy. Jaki zatem kolor złota wybrać? Przede wszystkim warto na początku zorientować się jaką biżuterię nosi wybranka serca. Jeśli partnerka nosi w zdecydowanej większości biżuterię srebrną to najlepszym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota. Dzięki temu będzie on pasował do już posiadanej przez partnerkę biżuterii. Jeśli jednak partnerka nosi na co dzień tradycyjną złotą biżuterię to wybór pierścionka jest prosty. Postawić należy na pierścionek wykonany z żółtego złota. Innym rozwiązaniem jest pierścionek zaręczynowy z dwukolorowego złota. To dobra propozycja jeśli partnerka nie ma swojego ulubionego rodzaju biżuterii lub nie nosi jej w całe.

Jaki fason pierścionka?

Kiedy wiadomo już, że wybór padnie na złoty pierścionek zaręczynowy to czas wybrać jego fason. I tu znów najlepiej jest kierować się tym, w jakim stylu partnera nosi swoją biżuterię. Jeśli partnerka preferuje drobną i delikatną biżuterię to dobrym wyborem będzie elegancki, ale dyskretny pierścionek zaręczynowy. Jest to klasyczny pierścionek z centralnie umiejscowionym kamieniem. Dobrym wyborem będzie tu diament lub brylant. Nieco inny pierścionek podarować należy partnerce, która preferuje biżuterię bardziej ozdobną. W tym przypadku dobrym wyborem będzie pierścionek posiadający kamień o oryginalnym kształcie. Może być to również pierścionek wieolokamieniowy. Wykorzystać można kolorowe kamienie szlachetne.

Jaki rozmiar pierścionka?

Dobór rozmiaru pierścionka często sprawia panom najwięcej problemów. Nawet najpiękniejszy złoty pierścionek zaręczynowy nie zrobi odpowiedniego wrażenia jeśli nie będzie pasował. Aby wiedzieć w jakim rozmiarze pierścionek zaręczynowy kupić wystarczy wziąć inny pierścionek partnerki i zmierzyć jego średnicę. Pamiętać trzeba, aby pomiaru dokonać od wewnętrznej strony pierścionka. Pierścionek można także zabrać do salonu jubilerskiego i tam poprosić o zmierzenie jego średnicy. Jeśli partnerka nie nosi żadnej biżuterii rozwiązaniem jest poproszenie o radę koleżanki lub przyjaciółki. Oczywiście ta musi wszystko zachować w pełnej tajemnicy. 

Redakcja slubnytarg.pl