Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Wesele w plenerze — czy to coś dla Was?

Poradnik Data publikacji - 26 września 2022 Autor - Redakcja slubnytarg.pl
wesele w plenerze


Każdy marzy o tym, aby dzień ślubu był najpiękniejszym momentem w życiu — magicznym i wyjątkowym. Nie chcemy, żeby wesele wyglądało tak samo jak każde inne. Pragniemy czegoś oryginalnego. Wesele w plenerze właśnie takie jest. Potrafi stworzyć niesamowitą atmosferę i niezapomniane wspomnienia. Niestety, jak każdy kij ma dwa końce, tak plenerowe wesela mają też swoje minusy, o których nie można zapomnieć. Jakie są ich wady i zalety, jak zorganizować wesele w ogrodzie i o czym należy pamiętać, decydując się na namiot?

Wesele w plenerze i jego plusy

Wesele w ogrodzie czy innym miejscu, blisko natury potrafi stworzyć naprawdę magiczny klimat. Nie potrzeba wielu dekoracji — wystarczy obecność roślinności, zachodzącego słońca lub gwiazd, aby zrobiło się nastrojowo. 

Taka piękna sceneria idealnie nadaje się do zdjęć. Kamerzysta i fotograf z pewnością wykorzystają ją, jak tylko się da, uwieczniając zachwycające kadry na tle natury.

Dodatkowo, dzięki temu, że wesele odbywa się na zewnątrz mamy do dyspozycji zdecydowanie więcej miejsca. Nie ograniczają nas ściany sali. Nie musimy się więc martwić, że nasza kapela nie będzie miała gdzie grać, a goście gdzie tańczyć.

Idealne wesele w plenerze? 

Czy możliwe jest zaplanowanie idealnego wesela w plenerze? Niestety, nie na wszystko mamy wpływ. Natura jest nieprzewidywalna i trzeba się pogodzić, że coś może pójść nie po naszej myśli. 

Nawet organizując wesele w namiocie, pogoda może pokrzyżować nam plany. Deszcz, błoto i kałuże nie wyrządzą wiele szkód, a do temperatury można się dostosować, zakładając odpowiedni strój, jednak burza czy ostra wichura może być naprawdę niebezpieczna. Warto w takiej sytuacji mieć dostęp do budynku, w którym goście znajdą schronienie.

Na weselach w plenerze niestety często pojawiają się nieproszeni goście. Chodzi tu oczywiście o owady i pajęczaki, które mogą wywoływać niemiłe emocje, a nawet zagrażać życiu jeśli ktoś ma alergie. Szczególnie dokuczliwe są komary, pająki, bąki, mrówki, osy i pszczoły. Nie zawsze da się uniknąć spotkania z nimi. Można jednak spróbować z nimi walczyć, psikając się specjalnymi preparatami czy zabezpieczając jedzenie.

Organizując wesele w ogrodzie, trzeba mieć na uwadze możliwość wystąpienia problemów z nagłośnieniem. Na otwartych przestrzeniach często pojawia się echo i problemy z usłyszeniem czegokolwiek, pomimo mocnych głośników.

Jak zorganizować wesele w ogrodzie?

Decydując się na wesele w ogrodzie, konieczne jest dobre rozplanowanie całej imprezy. Jeśli na ten wyjątkowy dzień odłożyliście więcej pieniędzy, warto wynająć profesjonalnych konsultantów ślubnych. Szczególnie polecamy firmę Wytwórnia Ślubów – specjaliści zadbają o najmniejszy szczegół. Jeśli jednak nie stać Was na ten wydatek, sprawdźcie, czy do miejsca, które wybraliście na wesele, wymagane są jakieś pozwolenia. Pamiętajcie także, aby uprzedzić sąsiadów o możliwym hałasie. 

Na trawniku można tańczyć, jednak jeśli chcemy ułatwić paniom w szpilkach chodzenie, warto zdecydować się na bardziej utwardzony parkiet. Na weselu w ogrodzie nie może zabraknąć dostępu do toalety i elektryczności. Nocą konieczne jest oświetlenie, które zapewni co najmniej minimalną widoczność. Aby zrobiło się bardziej nastrojowo, można zdecydować się na małe klimatyczne lampki lub świeczki w lampionach. Ze względu na to, że nocą robi się chłodniej, warto w zaproszeniach przypomnieć gościom o zabraniu z domu czegoś cieplejszego do ubrania.

Wesele w namiocie — o czym należy pamiętać

Organizacja przyjęcia pod gołym niebem w Polsce jest bardzo ryzykowna — ciężko tu przewidzieć pogodę, a nie chcemy przecież, aby goście bawili się w deszczu. Dobrym rozwiązaniem jest wesele w namiocie. Niestety wiąże się to z dużymi wydatkami. Oprócz wynajmu samego namiotu trzeba także pomyśleć o odpowiednim, płaskim terenie, parkiecie, stołach z krzesłami, zastawie, dekoracjach i toalecie. Dodatkowo potrzebujemy także usługi firmy cateringowej wraz z kelnerami oraz DJa lub zespołu. Oczywiście da się obniżyć te koszty, wykorzystując, np. własny ogród czy udostępniając gościom łazienki w domu. 

Jeśli obawiacie się, że coś może pójść nie tak, zatrudnijcie profesjonalistów, którzy zadbają o najmniejsze szczegóły. Warto zaufać organizatorom, którzy od lat planuje parom wesela i znają się na rzeczy. Zamiast martwić się o terminowe dostarczenie kwiatów z kwiaciarni, będziecie mogli ze spokojem odliczać dni do Waszego wyjątkowego dnia.

Redakcja slubnytarg.pl

Nasi redaktorzy na stronie slubnytarg.pl to zespół specjalistów z pasją do organizacji ślubów i wesel. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w branży ślubnej i wyjątkowe umiejętności w planowaniu i koordynacji tego wyjątkowego wydarzenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?