Jakie wesele zorganizować?

Przygotowując się do wesela na pewno w pewnym momencie odczuwacie presję, żeby impreza była duża, huczna, pełna atrakcji. No bo jak to, wesele tak bez wielkiej pompy, minimalistycznie? Utarło się, że wesele musi być ogromnym wydarzeniem. Ale wielu z nas nie lubi hucznych imprez i zdecydowanie lepiej czułoby się organizując skromne, spokojne przyjęcie. Jeszcze inni po prostu nie mają funduszy na wielką, drogą imprezę i woleliby zaoszczędzić pieniądze na coś mniejszego. Małe wesele plusy i minusy ma – trzeba rozważyć za i przeciw, zanim podejmie się decyzję.

Oszczędność

Plusem małego wesela niewątpliwie są mniejsze koszty. Duże wesele na wiele osób, z atrakcjami, drogą orkiestrą, górą jedzenia, w drogiej, dużej sali, alkohol – to wszystko kosztuje ogromne pieniądze i wielu ludzi zadłuża się, żeby sprostać swoim własnym i gości oczekiwaniom. A co jeżeli nie mamy funduszy na wielką imprezę? Co jeżeli pieniądze, które potencjalnie mielibyśmy przeznaczyć na ogromne wesele wolelibyśmy włożyć w kupno mieszkania albo wybudowanie domu? Wielu z nas jest w takiej sytuacji, że musi wybierać między jednym a drugim. A prawda jest taka, że dla wspólnego życia ważniejsze jest własne gniazdko niż huczna impreza weselna. Poza tym część z nas po prostu preferuje spokojniejsze imprezy od wielkich, hucznych weselisk. Niektórzy wprost marzą o tym, aby zaprosić na swoją imprezę tylko wąskie grono przyjaciół i rodziny. Dlaczego nie pójść za tym marzeniem? To wasz dzień; warto by był taki, jak w waszych marzeniach.

Nie tylko plusy

Z drugiej strony są też minusy. Jeżeli posiadamy dużą rodzinę i szerokie grono przyjaciół, będziemy musieli stanąć przed smutnym wyborem – trzeba będzie okroić listę gości. Albo część z gości, gdzie tylko możliwe, zaprosić bez osób towarzyszących, co może spotkać się z niezadowoleniem ze strony zaproszonych. Poza tym, wesele ma się zazwyczaj jedno, a już na pewno jedno z tą osobą – warto, żeby ten dzień był wyjątkowy i żeby nie przypominał po prostu zwykłego przyjęcia jubileuszowego – to powinno być niezapomniane, wyjątkowe przeżycie, do którego wspomnienia będzie się wracało przez długie lata.
Małe wesele plusy i minusy – zarówno małe, jak i duże wesela wiążą się z pewnymi kosztami i ograniczeniami. Ważnym jest żeby rozważyć obie opcje pod kątem indywidualnych potrzeb i preferencji, nie sugerując się naciskami z zewnątrz. W końcu to wasz dzień, tylko wasz – niech będzie przeżyty w taki sposób, w jaki wy sami sobie zamarzyliście i zorganizowaliście. Zarówno małe, jak i duże mogą być wspaniałym przeżyciem.

Redakcja slubnytarg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.