Jakie wybrać stoły na wesele

Okrągły czy klasycznie kwadratowy? A może jednak ten prostokątny, który pomieści przy sobie większą ilość gości? Wybór idealnych stołów na wesele wydaje się banalny, ale tylko przygotowujące się do ślubu pary młode przekonają się, że nie jest on wcale prosty. Na pewno tak właśnie masz. Mimo wypisania sobie na kartce ogólnych zalet i wad blatów prostokątnych i okrągłych wciąż nie masz pojęcia, jakie wybrać stoły na wesele. Ten artykuł rozwieje wszystkie twoje wątpliwości. W końcu odkryjesz, który typ stołu będzie dla ciebie lepszym wyborem.

Nowa moda

Jeszcze nie tak dawno nikt nie wyobrażał sobie, by na jakiejkolwiek uroczystości – czy to weselu, czy kameralnej imprezie rodzinnej – mógł pojawić się inny stół niżeli ten prostokątny. Sam na pewno pamiętasz jeszcze te czasy. Duża rodzina zbierała się przy jednym stole, by zasiąść do posiłków i spędzić ze sobą dłuższą chwilę. Moda na okrągłe stoły przybyła do nas z zachodniej części świata. Szybko udało jej się zdobyć licznych zwolenników, którzy docenili te kuliste blaty za ich stylowość i wyjątkową elegancję. Tych dwóch cech z całą pewnością nie można im odmówić. Okrągłe stoły prezentują się znacznie bardziej stylowo od kwadratowych, więc gdy tylko umieścisz je w swojej sali weselnej, automatycznie zyska ona lepszy wygląd wizualny i stanie się atrakcyjniejsza dla gości. Chyba warto, prawda?

Jakie stoły wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jakie wybrać stoły na wesele, musisz jednak wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale też i funkcjonalność. Może ci się wydawać, że to właśnie kwadratowe blaty są bardziej praktyczne. W teorii usadzisz przy nich większą ilość gości, podczas gdy stołów okrągłych musisz rozłożyć znacznie więcej, aby każdy znalazł przy nich dla siebie optymalną ilość miejsca. Pomyśl jednak o tym wszystkim z drugiej strony. Wejdź w rolę gościa i zobacz, jak sam byś się czuł, gdybyś został usadzony na samym końcu stołu, nie mogąc nawet dostrzec osób siedzących kilka metrów dalej. Okrągłe blaty sprzyjają natomiast integracji. Co prawda dzielą one wszystkich gości na kilka grupek, ale najprawdopodobniej twoje ciotki i wujkowie i tak nie chcieliby przesiadywać w pobliżu twoich znacznie młodszych znajomych. Stół okrągły jest więc najlepszym wyborem. Nie da się tego ukryć.

Jeżeli w ostatnim czasie miałeś szansę wziąć udział w różnych uroczystościach weselnych, na pewno dostrzegłeś, że coraz częściej na takich imprezach stoły okrągłe zastępują te kwadratowe. Pójdź zatem tym tropem. Też zdecyduj się na wypożyczenie okrągłych stołów, a raczej tego nie pożałujesz.

Redakcja slubnytarg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.