Organizacja wesela zimą

Część z nas jest ciepłolubnych i trudno nam wyobrazić sobie zawieranie związku małżeńskiego zimową porą. A jednak – wciąż wiele osób wybiera okres między świętami a sylwestrem jako dobrą porę na ślub i wesele. Oczywiście taka impreza będzie wyglądała nieco inaczej niż standardowo organizowane wesele latem. Jak powinna ubrać się zimowa panna młoda, aby wyglądać dobrze i jednocześnie nie zmarznąć? Jakie są plusy organizowania wesela właśnie o tej porze roku?

Odpowiedni strój zimą

Zimą można bardzo łatwo zmarznąć – a wesele o tej porze roku wymaga odpowiedniego stroju. O ile pan młody nie będzie miał większego problemu z ubiorem, o tyle zimowa panna młoda musi szczególnie zadbać o to, aby nie przemarznąć w trakcie ceremonii ślubnej, zwłaszcza gdy odbywa się ona w kościele. Suknie ślubne zazwyczaj są odkryte, lekkie, pełne koronek, a do tego uszyte ze sztucznych materiałów – trudno, żeby taka suknia kogokolwiek ogrzała. Dlatego zimowa panna młoda powinna zainwestować w porządny płaszcz albo futro w białym kolorze, który będzie ładnie się komponował z jej suknią. To wcale nie jest takie proste – znalezienie odpowiedniego płaszcza czy futra, który będzie pasował do sukni, a do tego będzie w rozsądnej cenie, to nie lada wyzwanie. Zimowa panna młoda musi się zatem przygotować na dodatkowy wydatek do swojego stroju, jakim będzie kupno właśnie okrycia wierzchniego, które wcale do najtańszych nie należą.

Duża oszczędność

Za to fakt jest taki, że możemy sporo zaoszczędzić w innym miejscu. Zimą sale weselne zazwyczaj oferują o wiele tańsze posiłki dla gości. Obsługa weselna jest wtedy również tańsza. Co więcej, organizując wesele zimą nie będziemy walczyć o naszą wymarzoną salę, gdyż wtedy ślubów jest zdecydowanie mniej, przez co nie trzeba czekać kilku lat na termin. Nierzadko wesele zimą da się zorganizować nawet z tylko kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. To są niewątpliwe plusy organizowania wesela o tej porze roku i wiele osób chcących zaoszczędzić na całym przedsięwzięciu, decyduje się na ten krok właśnie z powodów finansowych.
Wesele zimą to też możliwość zorganizowania imprezy w niepowtarzalnym, świątecznym klimacie, co niewątpliwie jest atutem dla wszystkich fanów zimowej scenerii, światełek, świeczek czy gałązek drzew iglastych. Wesele zimą wcale nie musi być szare i smutne, wręcz przeciwnie – można wykorzystać wiodące trendy dekoracyjne tej pory roku i stworzyć tym samym jedyny w swoim rodzaju klimat na swojej imprezie.
Dlatego jeżeli jesteście fanami zimy, nie krępujcie się organizacją wtedy tej wyjątkowej uroczystości. Na pewno na tym nie stracicie.

Redakcja slubnytarg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.