Planowanie ślubu

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zanim jednak ten dzień nadejdzie, trzeba mocno zaangażować się w przygotowania. Przyszli nowożeńcy najczęściej tworzą planner ślubny, aby posiadać pewność, że nie zostanie pominięta żadna ważna kwestia. Uroczystość planuje się najczęściej dużo wcześniej, nawet dwa lata przed ceremonią.

Dobry plan

Przyszli nowożeńcy mają najczęściej pewne wizje, jak powinien wyglądać ten dzień. W momencie, kiedy zostaje ustalona data ceremonii, należy zorientować się czy miejsce na organizację przyjęcia jest w tym momencie wolne. Bardzo często jest tak, że ostateczna data ślubu zostaje dopasowana do wolnego terminu sali weselnej. Popularne i atrakcyjne miejsca są bowiem rezerwowane dużo wcześniej. W momencie, kiedy zostaje wybrane miejsce, należy skontaktować się z parafią, w której planuję się zawarcie ślubu bądź urzędem stanu cywilnego. Wszystko zależy od tego, jaki typ ślubu para młoda chce zawrzeć. Obecnie najczęściej zawierane są śluby konkordatowe, czyli jednolite. W momencie, kiedy termin i sala weselna zostają zarezerwowane, trzeba pomyśleć o całej masie pozostałych elementów. Udana impreza nie może odbyć się oczywiście bez dobrej muzyki. Pary młode poszukują sprawdzonej orkiestry, która umili zaproszonym gościom czas zabawy. Coraz częściej wybór pada także na DJ, którzy poza graniem dobrej muzyki, pełnią również rolę świetnych wodzirejów. Niezwykle ważne jest także zorganizowanie cateringu, ponieważ smaczne jedzenie podczas uroczystości jest także niezwykle ważne. Warto pomyśleć o zatrudnieniu sprawdzonej firmy bądź kucharek, które cieszą się pozytywną opinią w okolicy.

Fotograf i sesja ślubna

Ceremonia ślubna najczęściej odbywa się także w obecności fotografa, który ma za zadanie uwiecznienie tych niezapomnianych chwil. Poza zdjęciami w kościele bądź urzędzie i na sali weselnej, z takim fotografem warto umówić się także na sesję ślubną kilka dni po ceremonii. Planowanie ślubu to także zadbanie o odpowiednich kreacjach na ten dzień. Przede wszystkim przyszłe panny młode chcą wyglądać jak księżniczki, dlatego pragną wybrać sukienkę idealnie pasującą do sylwetki oraz dodatki w postaci butów i biżuterii, które podkreślą wyjątkowość kreacji. Kilka miesięcy wcześniej warto umówić się także na makijaż i fryzurę, aby zostały one wykonane przez profesjonalistów. Bardzo popularne jest obecnie także wykonywanie makijaży i fryzur próbnych, aby posiadać pewność, że w tym ważnym dniu wszystko przebiegnie bez zakłóceń. Organizując wesele, należy pamiętać także o dekoracjach kościoła, sali weselnej, stołów, a także drobnych upominkach wręczanych gościom w podziękowaniu za przybycie.

Redakcja slubnytarg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.