Zadania świadkowej

Nadchodzący ślub spędza sen z powiek przyszłym pannom młodym. Martwią się o to, czy wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i będzie prezentowało się perfekcyjnie. Niezwykle ważne są dekoracje sali weselnej, kościoła, fryzura i makijaż ślubny, a także bukiet, który panna młoda będzie niosła przez ołtarz.

Niezbędna pomoc świadkowej

W tych trudnych momentach można jednak liczyć na wsparcie cichego anioła stróża, czyli świadkowej, która powinna zostać wybrana dużo wcześniej. Decyzja o wyborze takiej osoby jest niezwykle ważna, ponieważ pełni ona bardzo ważną funkcję zarówno podczas przygotowań jak i w trakcie trwania uroczystości. Jakie są główne zadania świadkowej? Przede wszystkim powinna ona aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do wesela i służyć swoją radą. Rolę świadkowej powierza się najczęściej siostrze lub najlepszej przyjaciółce, czyli osobie, z którą mamy dobry kontakt i której możemy zaufać. To właśnie świadkowa towarzyszy pannie młodej podczas wyboru sukni ślubnej, butów, obuwia czy bukietu ślubnego. Służy poradą podczas doboru idealnego makijażu i fryzury. Dokłada wszelkich starań, aby panna młoda tego dnia wyglądała jak prawdziwa księżniczka.

Organizacja wieczoru panieńskiego

To właśnie w rękach świadkowej jest także zorganizowanie wieczoru panieńskiego. Dzień ten powinien zapaść w pamięci na długie lata, stanowić moment rozrywki i odprężenia w gronie najbliższych koleżanek. Świadkowa, która dobrze zna pannę młodą będzie wiedziała, w jakim stylu przygotować wieczór, jakie osoby będą mile widziane, a także czym zaskoczyć przyszłą pannę młodą. Na zorganizowaniu wieczoru panieńskiego zadania świadkowej jednak się nie kończą. Powinna ona pomyśleć o wsparciu także bezpośrednio przed ceremonią. Jej pomoc może okazać się przydatna podczas dekorowania sali weselnej, stołów czy układa winietek. Może pomóc także w odbiorze kwiatów i przewiezieniu na salę napojów. Większość świadkowych odpowiada także za dostarczenie tortu. Świadkowa posiada dużą odpowiedzialność również w dniu ceremonii. To właśnie ona jest cichym aniołem stróżem panny młodej i będzie troszczyła się w tym dniu o jej wygodę i komfort. Bierze udział w przygotowaniach do ceremonii, zakłada welon, buty i biżuterię. W trakcie ceremonii czuwa nad tym, aby welon się nie zsuwał i sukienka prezentowała się na pannie młodej doskonale. Należy pomyśleć także o przygotowaniu zestawu ratunkowego, w którego skład będą wchodziły plastry, igła z nitką czy tabletki przeciwbólowe. Doskonałe samopoczucie podczas zabawy weselnej jest niezwykle ważne, a świadkowa powinna dołożyć wszelkich starań w opiekę nad panną młodą.

Redakcja slubnytarg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.