Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś

Wybór obrączki ślubnej

Ślub Data publikacji - 4 marca 2020 Autor - Redakcja slubnytarg.pl

Stało się! Doszło do oświadczyn. Teraz należy zająć się wszystkimi ważnymi sprawami, tak aby ślub mógł odbyć się zgodnie z wyobrażeniami i życzeniami młodej pary. Jedną z najważniejszych spraw, którymi należy zająć się z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym jest wybór obrączek.

Czym należy kierować się podczas wyboru obrączek, aby posłużyły jak najdłużej w dobrym stanie?

Obrączka symbolizuje trwałość związku małżeńskiego, jednak sama nie jest już tak trwała. Zakup złota zawsze jest dobrą inwestycją, dlatego też warto zainwestować w grubszy i cięższy krążek o wyższej próbie złota. Dzięki temu obrączka będzie mniej podatna na odkształcenia. Podczas zakupu u jubilera dobiera się średnicę obrączki oraz ewentualny grawer, warto też dowiedzieć się czy dany jubiler oferuję obsługę obrączki po jej zakupie – czy w razie zmiany rozmiaru lub zarysowań możliwe będzie bezpłatne poprawienie lub odświeżenie obrączki.

Jednak to, czym zwykle kierujemy się podczas wyboru tej biżuterii to jej wygląd

Trzeba tutaj jednak uważać, bo wygląd jest oczywiście bardzo ważny, ale jeszcze ważniejsza podczas codziennego użytkowania jest wygoda. Szczególną uwagę należy zwrócić na grube ranty lub ozdobne żłobienia. Te pierwsze mogą wbijać się w palec podczas najprostszych codziennych czynności, natomiast te drugie mogą po prostu zbierać brud, co nie będzie wyglądać zbyt estetycznie. Jeżeli decydując się na zakup obrączek, nie dysponujemy zbyt dużym budżetem można zastanowić się nad zakupem obrączek srebrnych lub wolframowych.

Redakcja slubnytarg.pl

Nasi redaktorzy na stronie slubnytarg.pl to zespół specjalistów z pasją do organizacji ślubów i wesel. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w branży ślubnej i wyjątkowe umiejętności w planowaniu i koordynacji tego wyjątkowego wydarzenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?