Jak zorganizować wesele w stylu boho?

Współcześnie wesela nie są już standardowymi, klasycznymi uroczystościami. Dziś każda tego typu impreza może wyglądać zupełnie inaczej i odbywać się na konkretnych zasadach. Bardzo modne stało się bowiem przygotowywanie uroczystości weselnych utrzymanych w wybranej stylistyce – np. w stylu boho. A jak coś takiego przygotować? Jak samodzielnie zorganizować wesele w stylu boho?

Lekki styl boho

Wśród różnych stylów wykorzystywanych na uroczystościach weselnych to właśnie boho – pełen luzu i wyjątkowej magii – w ostatnich czasach króluje na salonach. Zachwyca lekkością i naturalnością. Czaruje kolorystyką ściśle nawiązującą do barw natury, czyli ziemistego brązu, głębokiej zieleni i przygaszonej pomarańczy. Panny młode nie chcą być już przestylizowane. Zgodnie ze stylem boho próbują nadać swoim strojom lekkości i naturalności, dlatego rozpuszczają włosy i rezygnują ze żmudnie upinanych koków i trwałych, zastępując je uroczymi falami, które tylko delikatnie ujarzmiają kwiecistymi opaskami. Makijaż też jest tutaj bardzo lekki i wyważony. Ma wyglądać tak, jak gdyby wcale go nie było. Oczywiście stylistyka boho nie ogranicza się wyłącznie do wyglądu samej panny młodej czy prezencji pana młodego. Decydując się na nią, trzeba się jej trzymać od początku do końca. Także podczas dekorowania sali weselnej.

Wesele w naturze

Wesele w stylu boho wymaga od samej pary młodej sporego luzu i dystansu. Nigdy nie będzie ono bowiem perfekcyjne. Do ideału najczęściej mu daleko, gdyż sama natura nie jest i nigdy nie będzie idealna. Ta naturalność jest jednak w nim najpiękniejsza. Nawet dekoracje wykorzystywane na salach weselnych nie muszą mieć perfekcyjnego kształtu czy wykończenia. Obrusy mogą być delikatnie odrapane, a dodatki jak gdyby niedokończone. W stylu boho dozwolone jest także łączenie ze sobą zróżnicowanych elementów. Stare przedmioty w stylu retro mieszają się zatem z nowoczesnymi, ekstrawaganckimi dodatkami, tworząc ostatecznie istną mieszankę wybuchową. Niemalże wszystkie motywy, które kojarzą się z naturą, są dozwolone. W stylistyce boho warto więc wykorzystać różnego rodzaju koronki, pióra, frędzle, fale i kwieciste oraz etniczne wzory. Im ciekawiej, tym lepiej!

Uroczystość weselna powinna pozostać w pamięci gości jak najdłużej, dlatego warto przygotować ją w ten sposób, aby czymś ich zaskoczyć. A impreza na pewno stanie się dla wszystkich niezapomnianym i niepowtarzalnym przeżyciem, jeżeli zagości na niej klimat boho. Natura jest w końcu tym, co człowiek powinien doceniać najbardziej. Nie ma rzeczy piękniejszej od niej.

Redakcja slubnytarg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.