Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Rodzaje sukien ślubnych

Moda Data publikacji - 29 września 2019 Autor - Redakcja slubnytarg.pl

Ślub połączony z weselem to podniosła uroczystość, w której główną rolę odgrywa para młodych. Szczególną uwagę przykuwa panna młoda, a zwłaszcza kreacja, w której składa przysięgę i bawi się przez resztę czasu. Znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej to jedna z najbardziej palących kwestii podczas przygotowań do uroczystości. Wbrew pozorom nie tak łatwo jest dobrać odpowiednią suknię, choć nie brakuje salonów sukien ślubnych oferujących szeroki asortyment.

Wady i zalety

Poszczególne rodzaje sukien ślubnych posiadają swoje wady i zalety. Zdaniem fachowców, najlepsza suknia powinna umiejętnie uwypuklać piękno kobiety przy jednoczesnym tuszowaniu pewnych niedoskonałości. Każda kobieta przed wybraniem swojej optymalnej kreacji przymierza nawet kilkadziesiąt propozycji. Nie ma innej metody, niż mierzenie sukien, które przeszły pierwszą selekcję.
Do najpopularniejszych rodzajów sukien ślubnych należy zaliczyć tzw linia A. Ten model charakteryzuje się opiętą górą oraz rozszerzającą się spódnicą. Jest to krój uznawany za klasyczny, doskonale jest w stanie dopasować się do każdej sylwetki. Linia A możemy regulować za pomocą halki. Jeśli panna młoda posiada zbyt szerokie biodra, ten model umożliwia zatuszowanie tych niedoskonałości.
Rodzaj empire rozpoznamy po wyraźnym odcięciu znajdującym się pod biustem. Spódnica tutaj przeważnie układa się miękko, co daje szansę na ukrycia braku wcięcia w talii. Ten rodzaj sukni jest rekomendowany niewysokim paniom, a zdecydowanie odradzany wysokim, ponieważ jej król sprawia, że sylwetka ulega optycznemu wydłużeniu.

Inne propozycje

Kolejny rodzaj sukni ślubnej to tak zwana rybka. Ten model składa się z obcisłej spódnicy, od wysokości kolan ulega znacznemu rozszerzeniu. Rybka znakomicie podkreśla najpiękniejsze kobiece kształty. Aby móc ją założyć, kobieta powinna posiadać nienaganną sylwetkę, piękne krągłości, dlatego nie jest zalecana szczupłym paniom, ponieważ nie będą się w niej czuły komfortowo.
Styl Boho to propozycja dla pań ceniących sobie swobodę, nieszablonowość. Charakteryzuje się on frywolnymi fasonami oraz bogactwem różnorodnych tkanin oraz dodatków. W takich sukniach kobiety prezentują się oszałamiająco w plenerze, nie krępują ruchów panny młodej.
Znacznie rzadziej kobiety decydują się na wybór sukni krótkiej. Powód jest bardzo prosty. Aby móc ją nałożyć, koniecznie trzeba mieć zgrabne nogi. Suknia tego typu bardzo często uznawana jest za zbyt dziewczęcą, dlatego odradzane są paniom dojrzalszym. Kreacja polecana paniom chcącym wyeksponować swoje nogi.

Redakcja slubnytarg.pl

Nasi redaktorzy na stronie slubnytarg.pl to zespół specjalistów z pasją do organizacji ślubów i wesel. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w branży ślubnej i wyjątkowe umiejętności w planowaniu i koordynacji tego wyjątkowego wydarzenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?