Ciekawe miejsca na sesję ślubną na Dolnym Śląsku

Każda młoda para pragnie zapewnić sobie wyjątkową pamiątkę z dnia ślubu. Nic więc dziwnego, że decyduje się na sesję ślubną, ponieważ to właśnie ona stanowi dopełnienie fotoreportażu z dnia ślubu. Tylko gdzie właściwie zorganizować taką sesję? Jakie miejsca zasługują na naszą uwagę, gdy mamy w planach sesję ślubną na Dolnym Śląsku? Całe szczęście to bardzo urokliwy zakątek Polski i nie brakuje w nim ciekawych miejsc na sesję ślubną. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, więc jeśli chciałbyś je poznać, to zachęcamy do krótkiej lektury!

 

Ogród Botaniczny we Wrocławiu

 

Jednym z piękniejszy miejsc na sesję ślubną na Dolnym Śląsku może okazać się Ogród Botaniczny, które znajduje się w samym sercu Wrocławia. Jeśli zatem marzy nam się piękna i spokojna sesja, w ogrodzie o jakże bogatej tradycji (przypomnijmy, że powstał w 1811 rok), to właśnie tutaj warto się zgłosić. Romantyczne mostki, kręte alejki oraz niezwykła roślinność, to wszystko czeka właśnie w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. Jednak warto wspomnieć, że sesja ślubna w tym miejscu wiąże się z dodatkową i niestety niemałą opłatą, bo trzeba uiścić aż 400 zł. Jeśli zatem mamy ograniczony budżet lub nie chcemy tracić dodatkowych środków, to warto pomyśleć o innych miejscach, które prezentujemy poniżej.

 

Stare Miasto we Wrocławiu

 

Ciekawą alternatywą dla Ogrodu Botanicznego może okazać się Stare Miasto we Wrocławiu. Mamy tutaj do czynienia z wieloma urokliwymi i malowniczymi uliczkami, które mogą stanowić niezwykłe tło dla zdjęć ślubnych. Jeśli zatem marzy nam się romantyczna sesja ślubna we Wrocławiu, to koniecznie warto postawić na Stare Miasto.

 

Ogród Japoński we Wrocławiu

 

Idealnym wyborem może okazać się również Ogród Japoński, który również zlokalizowany jest we Wrocławiu. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, które stwarza okazję do zrobienia wielu pięknych ujęć. Do swojej dyspozycji mamy wspaniały staw, który zwieńczony jest przepięknym mostem z ozdobnym dachem w japońskim stylu, jak i wiele pięknej zieleni, która również może stanowić idealne tło dla zdjęć ślubnych. Aby jednak nasza sesja ślubna mogła się tutaj odbyć, trzeba się liczyć z opłatą. Jej wysokość bywa różna, ale najczęściej zaczyna się od 100 zł.

 

Rudawski Park Krajobrazowy

 

Organizując plener ślubny na Dolnym Śląsku, warto wziąć pod uwagę Rudawski Park Krajobrazowy, a dokładniej mówiąc jedno z pasm górskich, które leży w Sudetach Zachodnich. Mowa tutaj o Rudawach Janowickich, ponieważ mamy do czynienia z bardzo zróżnicowanym i jakże malowniczym krajobrazem. Jest tutaj kilka przepięknych dolin rzecznych, form skalnych i ciekawej przyrody, więc zdecydowanie to miejsce, które może zapewnić wiele pięknych ujęć ślubnych.

 

Zamek Książ

 

Na naszej liście ciekawych miejsc na sesję ślubną na Dolnym Śląsku nie mogło też zabraknąć zamka Książ. To jeden z największych zamków w Polsce i zarazem najpiękniejszych, więc jeśli ktoś chciałby uwiecznić ten wyjątkowy kompleks o jakże zróżnicowanej architekturze na swojej sesji ślubnej, to zdecydowanie warto się tutaj zgłosić.

 

Palmiarnia w Wałbrzychu

 

Odwiedzając Zamek Książ, można zajrzeć też do palmiarni w Wałbrzychu. Jest to jeden z najstarszych obiektów tego typu w Polsce, który zapewnia dostęp do ponad 250 gatunków roślin z całego świata. Od wewnątrz ściany palmiarni pokrywa tuf wulkaniczny z Etny, a cały obiekt wygląda tak fenomenalnie, że warto pomyśleć o jego wykorzystaniu w sesji ślubnej. Sesja okolicznościowa w palmiarni wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami rzędu około 250 zł.

 

Te i inne miejsca powinien doskonale znać dobry fotograf ślubny z Wrocławia obeznany w lokalnych miejscówkach na sesje ślubne. Zapytaj swojego fotografa o opinię na temat powyższych lokacji a na pewno dobierzecie razem te wymarzoną.

Redakcja slubnytarg.pl