Jak i gdzie zorganizować wesele w plenerze pod Warszawą?

Wesele w plenerze to ciekawa alternatywa dla przyjęć organizowanych w tradycyjnych salach weselnych. Nie dość, że dają więcej swobody, to jeszcze wszechobecna zieleń sprawia, że każdy jest w stanie poczuć się naprawdę wyjątkowo. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że organizacja takiego wesela będzie wymagać nieco więcej zachody i odpowiednich przygotowań. Jak zatem zmierzyć się z organizacją wesela w plenerze? Gdzie zorganizować swoje przyjęcie, gdy stawiamy na okolice Warszawy? Nasz tekst dostarczy wielu przydatnych informacji, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

 

Organizacja wesele w plenerze pod Warszawą – od czego zacząć?

 

Planując wesele w plenerze w Warszawie, zawsze trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Mowa tutaj oczywiście o warunkach pogodowych panujących na zewnątrz. Jeśli myślimy o weselu w miesiącach jesienno-zimowych, czy nawet wczesną wiosną, to nie warto planować takiej uroczystości w plenerze, bo będzie za zimo. Za to okres letni zachęca do tego, by już poważniej podejść do zagadnienia, zwłaszcza że sama Warszawa, jak i jej okolice posiadają mnóstwo miejsc godnych uwagi.

 

Jak trudne to będzie przedsięwzięcie, zależy w dużej mierze od tego, czy myślimy o współpracy z fachowcami, czy też o samodzielnej organizacji wesela. Jeśli postanowimy zlecić organizację wesela w plenerze fachowcom, to wystarczy podać swoje oczekiwania, a oni dopilnują, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jeśli postanowimy samodzielnie zająć się organizacją wesele w plenerze, to musimy zmierzyć się z wyborem odpowiedniego miejsca, wynajmem cateringu, dekoracji, a także załatwieniem mnóstwa spraw technicznych, o których normalnie nikt z nas by nie pomyślał.

 

Organizacja wesele w plenerze pod Warszawą a wybór odpowiedniego miejsca

 

Kiedy pojawi się pomysł organizacji wesele plenerowego pod Warszawą, to trzeba rozejrzeć się za odpowiednim miejscem. Warszawa, jak i całe Mazowsze daje nam całkiem sporo możliwości, więc warto poświęcić trochę więcej czasu na ich sprawdzenie. Jeśli chcemy ograniczyć czas szukania, to warto wcześniej określić swoje oczekiwania, czy koncepcję wesela.

 

Do tego warto też brać pod uwagę takie miejsca, które będą w stanie swobodnie pomieścić wszystkich gości. W plenerze jest o to nietrudno, ale jeśli zmieni się aura i trzeba będzie przenieść się pod zadaszenie, to lepiej, by było to miejsce przystosowane do ilości zaproszonych gości. Do tego warto też pamiętać o budżecie weselnym, ponieważ jego wcześniejsze ustalenie pozwala uniknąć nadwyżki kosztów, a czasami nawet problemów finansowych.

 

Przyjęcie weselne w plenerze pod Warszawą – gdzie zorganizować?

 

Do wyboru mamy całkiem sporo miejsc, które idealnie nadają się na przyjęcie weselne w plenerze. Świetnym przykładem będzie tutaj Folwark Ruchenka, który znajduje się w miejscowości Ruchna. To klimatyczne miejsce, które do dyspozycji młodych par oddaje stodołę oraz rozległy teren idealnie nadający nie na wesele pod chmurką. Można tutaj realizować najróżniejsze pomysły i idee, więc nikt nie będzie miał powodów do narzekań. 

 

Ciekawie prezentuje się również oferta Pałacu Domaniewskiego. To obiekt, który znajduje się nad brzegiem Zalewu Domaniowskiego (południe Mazowsza). Na pewno przypadnie do gustu tych par, które biorą pod uwagę organizację wesela w plenerze w stylu klasycznym, czy glamour, ponieważ to bardzo eleganckie miejsce.

 

Na tym jednak nie kończą się na możliwości, ponieważ do wyboru czeka również Przepitki & Przekąski– to miejsce, która jest położone zaledwie 60 km od Warszawy. Znajduje się w samym środku lasu, więc cisza, spokój i wyjątkowy klimat mamy gwarantowany. Godny

 

Godna uwagi jest również Stodoła Czereśniowy Sad, Stodoła Borucza, czy Zacisze Pomiechówek. Nawet Winiarnia nad Jeziorem w Józefowie może okazać się ciekawą propozycją na organizację plenerowego przyjęcia weselnego pod Warszawą. 

 

Fotograf na wesele plenerowe w Stolicy

 

Niezwykłe przyjęcie weselne pod chmurką wymaga odpowiedniej oprawy i upamiętnienia na profesjonalnych fotografiach ślubnych. Nie pozostaje więc nic innego jak zatrudnić lokalnego profesjonalistę – fotograf ślubny z Warszawy, który nie tylko świetnie zna wspomniane miejsca na wesele w plenerze ale również należycie te przyjęcie plenerowe udokumentuje. 

Redakcja slubnytarg.pl