O czym należy pamiętać wybierając dekoracje na tort weselny?

W przypadku każdego tortu nie tylko tego weselnego, poza jego smakiem istotne znaczenie mają wybrane dekoracje. Tu możliwości jest naprawdę bardzo dużo, co daje znaczne pole do popisu. O czym jednak warto pamiętać przy wyborze dekoracji na tort weselny? Które z nich sprawdzą się najlepiej.

Masa cukrowa – jedna z najpopularniejszych form dekoracji tortów

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się dekoracje na torty (i to nie tylko te weselne) wykonane z masy cukrowej. Warto jednak pamiętać o tym, że ich efektywny wygląd zależny jest przede wszystkim od umiejętności cukiernika. Decydując się na dekorowanie tortu masą cukrową, warto znaleźć osobę z wyjątkowym talentem cukierniczym i artystycznym – tylko wtedy wypiek będzie nie tylko smaczny, ale i zachwycający swoim wyglądem. Dekoracje na tort weselny mogą przyjmować dowolny kształt, a nawet kolor, wszystko zależne jest od indywidualnych preferencji.

Dekoracje wykonane z żywych kwiatów

Choć nie jest to jeszcze bardzo popularny sposób ozdabiania wypieków, to jednak coraz częściej cukiernicy oferują wykonanie zdobienia tortu przy wykorzystaniu żywych kwiatów. To dość ciekawa forma dekoracji szczególnie jeżeli są to kwiaty jadalne. W przypadku tortów ślubnych warto jednak zadbać o to, by kwiaty, które się na nim  znajdą były spójne z tymi, które zostaną umieszczone w kościele czy na sali weselnej. Możliwości wyboru roślin dekoracyjnych jest bardzo dużo. Najczęściej wybór pada jednak na gipsówki, goździki, piwonie, róże, frezje, storczyki, hortensje, wrzosy, peonie, lawendę, ostróżkę, fuksję czy margaretkę.

Napisy, toppery i figurki

Napisy, toppery i figurki to popularne rozwiązanie w dekoracji tortów, na które decyduje się zdecydowana większość par zawierających związek małżeński. Toppery to jeden z najłatwiejszych sposób na podkreślenie osobistego charakteru wypieku. Takie ozdoby najczęściej wykonane są z drewna lub tworzywa sztucznego,  rzadziej z grubego kartonu. Najczęściej przedstawiają imiona lub inicjały pary młodej.

Figurki na tort weselny najczęściej przedstawiają parę młodą zarówno szczęśliwą i zakochaną, jak i w nieco bardziej zabawnej czy ironicznej pozie. Obecnie rynek weselnych dekoracji oferuje tak szeroki wybór figurek przeznaczonych do umieszczania na szczycie tortu, że bez większych trudności każda para powinna znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Warto zadbać o to, by charakterem figurka była dopasowana zarówno do samych nowożeńców, jak i stylu i myśli przewodniej, według której została urządzona cała weselna impreza.

Redakcja slubnytarg.pl