Przewodnik po ciekawych stylach ślubno-weselnych

Zauważyć można, że praktycznie każda para decyduje się na organizację swojego dnia ślubu w pewnej stylistyce. Jest to poniekąd efekt mody, ale trzeba przyznać, że wykorzystanie stylu ślubno-weselnego sprawia, że można zachować spójność i sprawić, że wszystko będzie idealnie dobrane. Do wyboru mamy wiele różnych stylów, ale na ich tle wyróżnia się kilka najciekawszych. O jakich dokładnie mowa? Które style ślubno-weselne warto brać pod uwagę? Poniżej przedstawiamy kilka z nich! 

Wesele w stylu vintage 

Już od pewnego czasu można zauważyć, że coraz chętniej wracamy do tego, co było, więc można śmiało stwierdzić, że moda na starocie wraca do łask. Dotyczy to nie tylko trendów modowych, czy wystroju wnętrz, ale również trendów ślubno-weselnych. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ styl vintege nawiązuje poniekąd do tego, co klasyczne, ponadczasowe i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Choć taka stylizacja nawiązuje do minionych epok, to wcale nie oznacza, że musimy cofać się do odległych czasów. 

Można się również zainspirować stylem, który królował 10 lub 20 lat wcześniej, więc to daje nam bardzo szerokie pole do popisu i szansę na to, by za każdym razem zorganizować ślub i wesele w oryginalny sposób. Wesele w stylu vintage najbardziej sprawdza się w restauracjach o podobnym klimacie, w których dominują białe i gładkie obrusy, kryształowe wazony, czy dekoracje z kwiatów, w szczególności z róż i lilii. 

Do tego obowiązkowo muzyka, która nawiązuje do stylu vintage, a więc tego dnia nie może zabraknąć przebojów z dawnych lat. Aby osiągnąć spójny charakter, młodzi również sięgają po stroje pasujące do wybranego stylu. W przypadku młodej panny wybór powinien paść na długą, ale prostą suknię zdobioną koronkami oraz długi welon. Do tego obowiązkowo efektowne spinki, perły, czy nawet wstążki i pióra. Pan młody powinien postawić na klasykę, a więc prosty krój garnitury, koniecznie z muszą i szelkami.

Wesele folk 

Wesele w stylu folkowym mieni się kolorami, wzorami i kwiatami. Łączy w sobie elementy tradycyjnego folkloru i malowideł artystów ludowych, a także sielskiego życia, czy nowoczesności. Aby taki styl sprawdził się w organizacji dnia ślubu, warto wybrać konkretną kulturę i tradycję, ponieważ folk daje nam bardzo szerokie pole do popisu. Na pewno idealnym miejscem na organizację takiego wesela będzie stodoła, ponieważ sprawdza się przy wiejskich imprezach. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by pomyśleć o organizacji ślubu w plenerze. Warto przy tym zauważyć, że jest to bardzo oryginalny styl ślubno-weselny, który sprawdzi się tylko u tych, którzy pragną odjeść od utartych schematów i marzą o organizacji wielkiego dnia po swojemu.

Wesele glamour

Wesele w stylu glamour to idealny wybór dla tych par, które cenią sobie klasę, elegancję, czy przepych. Idealnym miejscem na organizację takiego ślubu jest pałac, zamek, a nawet luksusowy hotel. Ważne, by pamiętać o złotych lub srebrnych dodatkach, ponieważ one są charakterystyczne dla tej stylizacji. Podobnie zresztą jak wszystko, co eleganckie, piękne, mieniące i przykuwające wzrok. Na pewno o takim weselu marzy nie jedna panna młoda, ponieważ styl glamour pozwala jej zamienić się w księżniczkę.

Redakcja slubnytarg.pl